Özel Kalem

Şırnak Belediyesi ile Cumhuriyet Başsavcılığı arasında “Denetimli Serbestlik İş Birliği” protokolü imzalandı. Protokolle bahçe ve park işlerinde çalışacak olan yükümlüler kentin güzelleşmesine katkı sağlayacak.

Şırnak Belediyesi ile Cumhuriyet Başsavcılığı arasında “Denetimli Serbestlik İş Birliği” protokolü imzalandı. Cumhuriyet Başsavcılığı makamında gerçekleşen protokol imza törenine, Başsavcı Mehmet Yılmaz, Belediye Başkanımız Sayın Turan Bedirhanoğlu ve Şırnak Denetimli Serbestlik Müdürü Sayın Selman Altürk katıldı.

“2018’de 63 yükümlü 25 bin 682 saat çalıştı”

İmza törenin konuşan Başsavcı Yılmaz, 2018 yılında da benzer konuda kamuya yararlı işte çalışılması konusunda protokol imzalandığını anımsattı. Yılmaz, “Bu protokol bağlamında toplamda 63 yükümlü 25 bin 682 saat işlerde çalıştırıldı. Bu anlamda temizlik, park, bahçe işlerinde çalışma gerçekleştirildi. Bundan sonrada bu projemizi genişleterek devam ettirmek istiyoruz. Buna binaen bahçe, park işlerinde kullanılmak üzere belediyemize belli düzeyde yükümlü vereceğiz. Bu bağlamda Şırnak ilimizde daha güzel ve daha da güzelleştireceğiz. Bu çerçevede yükümlülerimizi topluma kazandırıyoruz. Toplumdan soyutlamamış oluyoruz. Her iki tarafa da faydalı ve yararlı olmasını diliyorum” dedi.

Şırnak Belediye Başkanı Turan Bedirhanoğlu ise, “2018 yılı içerisinde yine bu şekilde bir protokol imzalayıp, hükümlülerimizi kamu hizmetinde ve topluma faydalı olmaları ve aynı zamanda topluma entegrasyonlarını sağlamak amacıyla bir protokol imzalamıştık. Bu protokol çerçevesinde hükümlülerimizi belediyemiz bünyesinde park, bahçe, temizlik, fen işlerinde çalıştırdık ve hem onların topluma entegrasyonlarını hem de kamu hizmetlerinde faydalı birer birey olmalarını temin ettik. Bu yılda inşallah Cumhuriyet Başsavcılığımızın ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzün de katkılarıyla bu sayıyı artırarak güzel çalışmalara hep beraber imza atacağız. İnşallah ilk çalışmamızı da yakın zamanda Park Bahçe Müdürlüğümüz bünyesinde dikimini gerçekleştireceğimiz ağaçlarla gerçekleştireceğiz. Amacımız hükümlülerimizin hem toplumsal ve sosyal hayata entegrasyonlarını sağlamak, hem de belediyemizin çalışmalarına katkı sağlamak. Ben Şırnak Cumhuriyet Başsavcımıza ve buna katkı sunan tüm çalışanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Saffet Acar İYİ Parti’den adaylığını açıkladı