Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Eski Sanayi Kentsel Dönüşümü için oluşturulan irtibat bürosunu ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sivas’ta 1960’lı yıllarda şehirde sanayi bölgesi ihtiyacını karşılaması için inşa edilerek 1990’lı yıllara kadar aktif bir şekilde çalışan, daha sonra ihtiyaca cevap vermediği için çeşitli projeler yapılarak şehre kazandırılması planlanan eski sanayi de ‘Sivas Sembol Projesi’ hayata geçecek. Proje kapsamında Halfelik Alt Geçidi yanında açılan kentsel dönüşüm irtibat bürosunda anlaşma sağlanan mülk sahipleri projeyi inceleyerek protokol imzaladı.

“Somut adımlar atmaya başladık”

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, irtibat bürosunu ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Konu hakkında basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Aydın, “Sivas’ın kangren haline dönüşmüş olan Eski Sanayi Kentsel Dönüşümü ile ilgili somut adımlar atmaya başladık. Bilindiği gibi Eski Sanayi 1960’larda kurulmuş ama günümüzde artık atıl hale gelmiş ve şehrin içerisine hapsolmuş bir durumda. Dükkanlar boşaltılmış. Ticari faaliyetini yerine getiremeyen ve şehre kirlilik katan bir konuma gelmiş. Böyle kıymetli bir alanın bir an önce şehir ekonomisine, ülke ekonomini ve mülkiyet sahiplerini düşünerek tekrar kazandırılması gerekiyordu. Bu konuda bize destek olan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Gündoğdu Mahallesi baştan sona yenilenecek