Alternatif spor branşlarına önem veren Karşıyaka Belediyesi, Belediye Spor Kulübü bünyesindeki branş sayısını 3’ten 17’ye çıkardı. Belediyenin lisanslı sporcuları; Okçuluk, Para-Tekvando, Ralli ve Hentbol gibi değişik branşlarda Dünya ve Türkiye Şampiyonlukları kazandı.

LİSANSLI 600 SPORCU

Popüler spor dallarının yanı sıra alternatif branşlara da önem veren Karşıyaka Belediyesi, Belediye Spor Kulübü bünyesindeki branş sayısını, son iki yılda, 3’ten 17’ye çıkardı. Belediyenin sportif olanaklarından faydalanan lisanslı sporcu sayısı 80’den 600’e yükselirken, 4 ile 60 yaş arası Karşıyakalılara spor yapma imkanı tanındı. 36 uzman eğitici ile çıkılan yolda; onlarca şampiyonluk, ulusal ve uluslararası alanda bir çok derece elde edildi.

DÜNYA ŞAMPİYONLUKLARI VAR

Karşıyaka Belediyesi’nin başarılı sporcularından Ecem Cansu Coşkun ve Demir Elmaağaçlı, Okçuluk’ta 2 Dünya Şampiyonluğu kazandı. Demir Türkiye Rekoru da kırdı. Para-Tekvandoda Turan Erdoğan Dünya 3’üncülüğünü elde etti. Ralli’de, Pilot Umut Fırat Yükselir ve Co-Pilot- dizi oyuncusu Ecem Çalık, Ege ve Marmaris turlarında 2’nciliğe ulaştı. Hentbol Küçük Erkekler Takımı Türkiye Şampiyonu olurken, engelli sporu Boccia ve Judo’da da çeşitli kupalar kazanıldı. Paintball sahası ile alternatif sporlara yeni bir soluk kazandıran Karşıyaka Belediyesi, kısa süre içinde Dart Takımı da kuracak.Karsiyaka_0005 Karsiyaka_4995

“SPORUN BAŞKENTİ KARŞIYAKA OLACAK”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyaka’da, 4 yaşından 60 yaşına kadar herkese spor yapma imkanı tanıyoruz. Lisanslı 600 sporcumuzun yanı sıra, farklı etkinliklerde binlerce Karşıyakalıya spor yaptırıyoruz. Önemli olan kupalar kazanmak değil, geleceğe yatırım yapmak. Biz bunu yapıyoruz ve Zeki, Çevik, aynı zamanda Ahlaklı sporcular yetiştiriyoruz. Her branşta sporu ve sporcularımızı desteklemeyi sürdüreceğiz. Karşıyakamızı sporun başkenti haline getireceğiz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Sibel Uyar, köylülerle kuşkonmaz fidanı dikti