Trabzon’da yapımı 568 milyon TL maliyetle tamamlanan 57 tesisin açılışını toplu açılış töreni ile gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Meydan Parkı II. Etap Kentsel Yenileme Projesi ve bu kapsamda yeniden restore edilen tarihi Belediye binasının açılışını da gerçekleştirdi.

2Atatürk Alanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninin ardından, açılışı yapılan 57 eser arasında bulunan Meydan Parkı II. Etap Kentsel Yenileme Alanı’na geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, tamamlanan projenin ve bu kapsamda restore edilen Büyükşehir Belediyesinin tarihi binasının açılışını, “Burası ciddi bir restorasyondan geçti. Şimdi Belediyemizin Trabzon’da hizmetinde olacak bu hizmet binasının yeni dönem açılışını yapıyoruz. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne, Trabzonlular’a hayırlı olması temennisiyle açılışı yapıyoruz” diyerek gerçekleştirdi.

Başkan Gümrükçüoğlu, tarihi Belediye binasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir de sürpriz yaptı. Merhum Başbakan Adnan Menderes’in 23 Kasım 1953’teki Trabzon ziyaretinde halka hitap ettiği ve ‘yeter karar milletindir’ ifadesini kullandığı tarihi Belediye binasının balkonundan Cumhurbaşkanı Erdoğan da Pınarhisar Cezaevi’nden çıktıktan sonra siyasi yolculuğuna başladığı 24 Kasım 2001’de Trabzon halkına seslenmiş ve “Merhum Menderes bu meydanda, bu balkondan ‘yeter söz milletindir’ demişti. Şimdi biz de yeter söz de kararda milletindir’ diyoruz” ifadesini ilk kez bu balkonda kullanmıştı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi yeniden restore ettiği tarihi Belediye binasında söz konusu balkonu “Millet Balkonu” olarak düzenledi ve balkona söz konusu gelişmelerin yazıldığı bir de levha asıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hizmete açılan tarihi Belediye binasını incelemesi sırasında “Yeter sözde kararda milletindir” ifadesini ilk kez 24 Kasım 2001’de bu balkondan kullandığını hatırlatarak Erdoğan’ın o gün ‘Millet Balkonu’nda konuşma yaparken çekilmiş fotoğrafını kendisine hediye etti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Reşat Kasap, Cumhurbaşkanının çağrısı üzerine eşinin altınlarını bozdurdu