Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından çağdaş ve yaşanabilir bir kent hedefi doğrultusunda yapımı tamamlanan yaklaşık 237 milyon TL’lik yatırımın da aralarında bulunduğu toplam 384 milyon TL değerindeki yatırımlar, kentin ilk gerçek meydanı olan Atatürk Meydanı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski stadyum alanında oluşturulan meydanın Yeşil Bursa’nın yeşil kimliğine değer katacağını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi dokusu korunarak gerçek bir meydana dönüştürülen Atatürk Stadyumu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Meydanı’nda düzenlenen ilk etkinlik olan mitingde hem referandum sürecini değerlendirdi, hem de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan yaklaşık 237 milyon TL’lik yatırımları hizmete açtı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımlarla birlikte, Bursa’da toplam 384 milyon TL (384 trilyon) yatırımları resmen hizmete açtıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yaklaşık 5,5 aylık aranın ardından beraberiz. Bursa’yı özlemek için uzun zaman. Bursa, Sultan Orhan döneminden beri bu milletin zafer müjdecisi olmuştur. Bursa bugün de 16 Nisan’da kavuşacağımız yeni yönetim sisteminin müjdecisi olmaya, rekor evet oranıyla bir kez daha kurucu şehir vasfını ortaya koymaya hazır mı?” diyerek vatandaşlardan evet tezahüratlarını aldı.

“Tarihi bir gün yaşıyoruz”

BURSA2Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarının hizmete açılmasından dolayı sevinç duyduklarını söyleyerek, “Bursa’da tarihi günlerden birine tanıklık ediyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Bursa’da ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni meydan, eski stadyum alanında böyle güzel bir mitingde buluşmuş olmaktan onur duyuyoruz. Bu buluşma, Bursa için ekstra anlam taşıyor. Çünkü Büyükşehir Belediyesi tarafından kentimize kazandırdığımız ilk gerçek meydan, Atatürk Stadyumu Meydanı’nda yapılan ilk etkinlik oluyor. Bursa’ya yakışır bir eser… Bugün coşkumuz büyük” dedi.

Büyükşehir’den büyük yatırımlar

İnceleyin:  Alinur Aktaş: Asıl hedef vatandaş memnuniyeti!

Bütünşehir yasasının ardından kırsal kalkınma hedefiyle başlatılan çalışmalarıyla çiftçilerin yüzünü güldüren Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Boyalıca ve Cerrah ürün toplama merkezleri, Tekke süt toplama merkezi, Gemlik, Harmancık, Kestel, İznik ve Osmangazi ilçelerindeki sulama gölet ve tesisleri ile kırsal bölgelerdeki içmesuyu hatları ve su depoları ile kırsaldaki yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik gerçekleştirilen Keles Belenören Köy Konağı, Harmancık Gedikören Köy Konağı, Mudanya Altıntaş Hizmet Binası, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hizmete açıldı. Çevre yatırımları kapsamında yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına yönelik çalışmalara ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamen yerli üretimle gerçekleştirilen ve yaklaşık 80 milyon TL’ye mal olan Akışkan Yataklı Çamur Yakma ve Enerji Elde Etme Tesisi, arıtma tesislerinde biriken çamurun elektriğe dönüşümü için önem taşıyor. Günlük 400 ton çamur yakma kapasitesi bulunan tesis de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hizmete açılırken, bunun yanında D13 su deposuna kurulan Hidroelektrik Santrali ve D46 su deposu üzerine kurulan Güneş Enerji Santrali de devreye alındı.

BURSA3

Tarihten spora hizmet zinciri

Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Beyazıt Paşa Medresesi ile 5 asırlık Hançerli Fatma Sultan Medresesi de ilk günkü ihtişamına kavuştu. Sultan 2. Bayezit’in torunu olan Hançerli Fatma Sultan tarafından yaptırılan ve tamamen toprak altında kalan tarihi yapı da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hizmete açılan yatırımlar arasında… Öte yandan tarihi müftü önü cami, Darunkurra Mektebi restorasyonu ile İvazpaşa, Gelincik, Sipahi, Yorgancılar Çarşısı cephe sağlıklaştırma ve çatı örtü düzenlemesi çalışmaları da Bursa’ya kazandırılan hizmetlerden… Bursa’yı spor kenti haline getirmek amacıyla yapılan projeler arasında yer alan Kazım Karabekir Spor Tesisi, Bağlarbaşı Spor Tesisi, Mimar Sinan Spor Tesisleri, Demirci Futbol Sahası ve Çamlıca Anadolu Lisesi Spor Salonu da törende hizmete açıldı.

İnceleyin:  Erdoğan'dan, siyaset ve beyaz kefen benzetmesi

CUMHURBAŞKANI BURSA MİTİNGİ (ABDULLAH ÇİBİR - AHMET FARUK ÇABUK - BURAK TÜRKER - UĞUR USLUBAŞ/BURSA-İHA)

Facebook Yorumları