Mersin’in Tarsus İlçe Belediyesi; Güneş Enerji Santrali ile üretip sattığı elektrik sayesinde mayıs ayında 76 bin 797 TL gelir elde etti.

Tarsus Belediyesi, pazar yerlerinde çatılara kurulan sistemle güneş enerjisinden elektrik üretiyor. Kırklarsırtı ve Yeni Mahalle pazar yerleri çatılarında kurulan Güneş Enerji Santrali’nde (GES) mayıs ayında üretilen elektrikle 76 bin 797 TL gelir elde edildi. Belediye, şubat ayından itibaren üretmeye başladığı elektriği Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye satıyor.

“Üretken belediyecilik anlayışı ile çalışıyoruz”

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, ürettikleri elektrikten ilk elektrik faturalarını kesmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Can, üretken belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını ve çalışmaya da devam edeceklerini söyledi. Can, “Geçen sene 3,5 megawatt’lık lisansımızı alarak güneş panelleri ihalemizi gerçekleştirmiştik. Mevcut pazar yerleri çatılarına bu güneş panellerini yerleştirdik. Şubat ayından itibaren elektrik üretmeye başlamıştık. Bugün de Tarsus Belediyesi olarak ilk elektrik faturasını kesmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Tarsus Belediyesi olarak üretken belediyecilik anlayışıyla çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Belediyemiz Türkiye’de örnek bir belediye, marka bir belediye, ödüllü bir belediye. Hizmetlerimiz hemşehrilerimiz tarafından takdir ediliyor. Diğer mega projelerimizin, prestij projelerimizin de temellerini attığımız zaman şehrimiz büyük bir değişim sergileyecektir. Şehrimizi güzel yerlere taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Sultanbeyli Belediyesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağırladı