Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, belediye hizmet binasında düzenlenen basın toplantısında yerel ve ulusal basının temsilcileriyle biraraya geldi. Ardından Karaman’da gerçekleştirilen yatırımları ve devam eden projeleri basın mensuplarıyla birlikte gezerek bilgiler verdi.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, düzenlenen basın toplantısında Karaman’da devam eden kamu ve belediye yatırımları ile ilgili geniş çaplı bilgiler verdi. Düzenlenen toplantıya Başkan Çalışkan’ın yanı sıra; AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

karaman1

Belediye Başkanı Çalışkan yaptığı açıklamada: “Karaman Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz proje yatırım ve hizmetlerle şehrin her alanda, büyümesine gelişmesine önemli ölçüde etki ediyoruz. Bir yandan kamu yatırımları kesintisiz devam ederken bir yandan da belediye olarak önemli projelerimizi hayata geçiriyoruz. Şunu belirtmek isterim ki yatırım ve hizmet konusunda lokomotif görevini üstleniyoruz. Kamu yatırımlarının sağlıklı ve hızlı bir şekilde gerçekleşebilmesi için imarsal, teknik ve alt yapı desteği vermek sureti ile yatırım sürecini hızlı yürütülmesini sağlıyoruz. Karaman yatırım ve hizmet anlamında gerçekten en parlak dönemini yaşıyor.” dedi.

Karaman Ekonomisi Uçuşa Geçecek

Çalışkan, Karaman ekonomisi için hayati öneme sahip olan Serbest Bölge, Lojistik Merkezi ve Teknopark projeleri konusunda detaylı bilgiler verdi. Ekonomik anlamda Karaman’a büyük sıçrama yaşatacak bu projelerle ilgili gereken bütün çalışmaların özverili bir şekilde sürdürüldüğünü söyleyen Başkan Çalışkan, “Karaman Serbest Bölgesi’nde şirket tescil işlemleri tamamlandı ve dosyamız Bakanlar Kurulu onayına sunuldu. Birçok il 3-4 yıldır bu çalışmalarına devam ederken biz 1,5 yıl içerisinde Serbest Bölge Projesi’ni hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

25 Bin Kişilik Şehir Stadyumu Yapım İhalesi Gerçekleşti

Kent için önemli bir proje olan 25 bin kişilik şehir stadyumu yapım ihalesinin yapıldığının müjdesini de veren Başkan Çalışkan, “Bu yıl başlamasını beklediğimiz çalışmalar 2 yıl içerisinde tamamlanacak ve İnşallah 2019 yılında son derece modern ve kullanışlı 25 bin kişi kapasiteli bir stadyuma kavuşacağız” dedi.

İnceleyin:  De Centrale'de şiir atölyesi

Bütçesini İyi Yöneten, Tasarrufu Hizmete Dönüştüren Bir Belediyeyiz

Belediye tarafından yürütülen proje ve hizmetler konusunda da geniş kapsamlı anlatımlar yapan Başkan Çalışkan, “Son yıllarda personel ve cari harcamalar konusunda tasarruf yaparak, bütçesini daha fazla yatırım ve hizmete kullanan bir belediye haline geldik. Bütçe değerlerimize baktığımız zaman bunu daha net anlıyoruz. 2017 yılı bütçemiz 200 Milyon lira olarak meclisimizden geçti. Bu da demek oluyor ki 2017 yılı da Karamanımız için yatırım ve hizmetlerle dolu bir yıl olacak” dedi.

Karamanımız İçin Çalışmaya, Üretmeye Devam Edeceğiz

Düzenlenen basın toplantısı sonrasında basın mensuplarına devam eden proje ve yatırım alanlarını gezdiren Başkan Çalışkan, “Gördüğünüz gibi şehrimizin her köşesinde, birçok alanda çok önemli çalışmalar yürütülüyor. Milletimizden almış olduğumuz destek ve güçle sahip olduğumuz imkânlar dâhilinde Karamanımız için çalışmaya üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

karaman4

Facebook Yorumları