Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, “Ihlamura Can Ver” projesi kapsamında Ergene ilçesindeki vatandaşlara 1032 ıhlamur fidanı dağıttı.

Tarımsal Hizmetler Dairesi tarafından Ergene’de düzenlenen etkinliğe, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kaymakam Fatih Kızıltoprak, Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, Ergene Kent Konseyi Başkanı Ercüment Tunca ile vatandaşlar katıldı. Aslan, projeye Ergeneli kadınların katkı sağladığını belirtti. Aslan, “İnanıyorum ki, dikilen yaklaşık bin adet fidanın büyük bölümü tutacak ve çoğalarak yaygınlaşacaktır. Bu projenin hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese saygılarımı sunuyorum” dedi.

“Eğitime büyük destekler verdi”

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak’ın her zaman yanlarında olduğunu belirtti. “Bugün de yanımızda olmaya devam ediyor. Eğitime çok büyük destekler verdi. 11 ilçeye 11 okul yaptı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Sağlık, Yeşiltepe ve Vakıflar Mahallerimizde 116 kilometre altyapı hattı ve yağmursuyu kanalı yapıldı. Bunlar büyük maliyetlerle yapılan işler. Çok değil, dört sene geriye gittiğimiz zaman sularımız içilmiyordu. Kanalizasyonlar taşıyordu. Bugün çok şükür ki böyle bir sorun kalmadı. Büyükşehir Belediye Başkanıma böyle büyük hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu sene yatırım yılımız olacak. Büyük planlarımız, projelerimiz var. Bu hafta Orman Haftası. Bizler de bugüne kadar ilçemiz genelinde 2014-2018 arası 16 bin 500 adet
ağaç dikimi gerçekleştirdik. Yaklaşık 57 bin 750 adet mevsimlik çiçek, 11 bin 628 adet gül fidanı diktik” diye konuştu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak

“Kadınlardan ricam takipçisi olmaları”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise, “Ergenelilerin de katılımı ile yapacağımız fidan dağıtım töreninde bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ihlamurları en yakından bilen birisiyim. Ihlamur merkezi Uçmakdere’dir. Beyoğlu’nda, daha çok gençken uzun yıllar hizmet yapmış birisi olarak, mevsimin başlamasıyla o dağların mis gibi ıhlamur koktuğunu biliyorum. 8 adet köyden mahalleye dönen kırsal yerleşim yerlerinde bin 32 fidanı 258 kadınımıza teslim ediyoruz. Ne zaman kadın emeğinin olduğu bir yere gitsem orada bir başarı görüyorum. Bu projede de mutlaka başarılı olacaktır. Özellikle Ergene’de kadınların etkinliklere çok etkin katılması, Ergene’nin başarısında en önemli etkendir arkadaşlar. Benim kadınlardan ricam, bu dağıtılan fidanların takipçisi olun ki, bunu en güzel siz bu işi bilirsiniz” ifadelerinde bulundu.

İnceleyin:  Güzelyalı-Dardanos Atıksu Arıtma Sistemi Türkiye'de bir ilk

Konuşmaların ardından 1032 adet fidan dağıtımı yapıldı. Projeden Kırkgöz, Ulaş, Vakıflar, Velimeşe, Pınarbaşı, Karaahmet, Ahimehmet ve Esenler olmak üzere 8 kırsal mahalledeki 258 ev hanımı yararlanmış oldu.

Facebook Yorumları