Ana SayfaKültür SanatTekirdağ'da Kadın Öyküleri Yarışması düzenliyor

Tekirdağ’da Kadın Öyküleri Yarışması düzenliyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikâyelerinin kaleme alındığı Kadın Öyküleri Yarışması düzenleniyor. Türkiye’nin dört bir yanından yarışmaya katılım devam ediyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’deki kadın sorununa dikkat çekmek amacıyla Kadın Öyküleri Yarışması düzenliyor. Kadın hikayelerinin kaleme alındığı yarışmada, kadınların yaşadığı sorunlara karşı toplumda duyarlılığın arttırılması hedefliyor.  Yarışmada, yapılacak değerlendirme sonucunda birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin 500 TL, üçüncüye 5 bin TL verilecek. 3 bin TL’de mansiyon almaya hak kazanan eserlere verilecek. Ayrıca, yine değerlendirme sonucunda yayınlanmaya değer bulunan eserler Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından basılacak olan “Bir Kadın Hikayesi Yaşanmış Kadın Öyküleri Seçkisi”nde yer alacak.

Kadınların kaleminden kadın profilleri

Kadın yazarlara açık olan ve güçlü kadınlar, ezilen kadınlar, örnek kadınlar, kahraman kadınlar, çileli kadınlar, başarılı kadınlar, kimsesiz kadınlar gibi konular çerçevesinde aileden ve çevreden derlenen öykülerin yazılması beklenen yarışmaya başvuru için www.tekirdag.bel.tr  web sitesinden yarışma şartnamesinin edinilmesi gerekiyor.

“Her zaman kadınların yanında olduk”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kadınların toplumda yaşadıkları sorunların takipçisi olduklarını belirtti. Albayrak, “Biz sosyal belediyecilik anlayışını benimsemiş bir büyükşehir belediyesiyiz. Bu anlayıştan yola çıkarak kadınlarımızın her daim yanında ve kendilerinin destekçisi konumundayız. Gerek istihdam, gerek ilçelerimizde hayata geçirdiğimiz kadın dayanışma evleri gerekse de kadın üreticilerimize verdiğimiz destek bu duruşumuzun örneklerinden bazılarıdır. Kadınlarımızın yaşadıkları sorunları ya da ortaya koydukları başarıları, kahramanlıkları anlatmaya, toplumda paylaşmaya ihtiyaçları var. Çünkü sorunlar paylaşıldıkça, dayanışma içinde olundukça giderilebilir. Başarıları ise ne kadar çok örneklendirirsek başka kadınlara o kadar fazla ilham kaynağı olacaktır. Biz de bu amaçla, ‘Bir Kadın Hikayesi Öykü Yarışması’nı düzenliyoruz. Amacımız kadınların kendi öykülerini kendilerinin anlatmasını sağlamak ve onları hem sanat alanında hem de toplumda görünür kılmak. Ben şimdiden tüm katılımcılara başarılar diliyorum” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla