Samsun’un Tekkeköy Belediyesi, hamam kültürünün canlandırılması ve ilçede turizmin farklı alanlarda da gelişmesi amacıyla Osmanlı Hamamı Projesi’ni hayata geçirerek inşaat çalışmalarına başladı.

Tekkeköy’de yeni ve özel bir proje daha hayata geçirildi. Tekkeköy Belediyesi hamam kültürünün canlandırılması ve ilçede turizmin farklı alanlarda da gelişmesi amacıyla Osmanlı Hamamı Projesi’ni hayata geçirdi. Projenin inşaat çalışmaları başladı. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Seçim döneminde vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz vaatlerimizi gerçekleştirmemizin gururu yanında daha birçok yeni ve farklı projelerimizi de bir bir hayata geçiriyoruz. Bu yıl gerçekleştirmeyi planladığımız ilk projemiz olan Osmanlı hamamımızın inşaatına başladık. İnşaat çalışmaları başlayan projemiz ile hem yerel hem de ulusal anlamda Türk kültürünün ve geleneklerinin bir parçası ilçemizde tekrar canlanacak. Hamam projemiz tamamlandığında ulusal ve yerel anlamda turizm yönünden de ilçemize büyük bir avantaj sağlayacağız” dedi.

“Osmanlı mimarisi bezeli”

Togar, hamamın ilçenin tam ortası denilen bir noktada olduğunu belirtti. Togar, hamama her bölgeden ulaşım sağlanabileceğini kaydetti. Togar, “Hamam 19 Mayıs Mahallemiz sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 5 bin 500 metre karelik bir arsaya yapılıyor. Etrafında 4 bin 500 metrekare yeşil alanı bulunan ve Osmanlı mimarisi ve motifleriyle süslenecek. Hamamımızın yanına bir de 300 metrekarelik açık yüzme havuzu inşa edeceğiz. Hamam projemizin inşaat alanı bin 100 metrekare olup, karşısında 2 bin metrekare açık otopark yer alacak. Proje kapsamında hamamımızın içerisinde havuz, sauna, tuz odası, buhar odası, masaj odası ve şok havuzu başta olmak üzere birçok donatı da bulunacak” diye konuştu.

Togar, “İlçemizin en merkezi konumlu mahallesinde hayata geçireceğimiz Osmanlı hamamı ile bölgemizdeki önemli kültürel, sosyal ve sağlık yönünden bir eksikliği daha gidermiş olacağız. Osmanlı hamamı tamamlandığında ilçe halkımıza hizmet vermesinin yanında Samsun ve bölge turizmine de ciddi katkı sağlayacak. Temel kazı çalışması tamamlanan hamam projemizi yıl sonuna kadar tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmaya hedefliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İstanbul Büyükşehir Belediyespor basketbol sezonunu açtı