Üsküdar Belediyesince, “Temiz Sokak Projesi” başlatıldı. Projeye, ünlü sanatçı Perran Kutman da katılımıyla destek verdi.

Üsküdar Belediyesi ve Çöpüne Sahip Çık Vakfı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Temiz Sokak Projesi”nin ilk adımı atıldı. “İç Temizliğini Sokağa Yansıt” sloganıyla hayata geçen projeye sanatçı Perran Kutman da katılımıyla destek verdi.Düzenlenen program çerçevesinde önce Kuzguncuk’taki Perihan Abla Sokağı’nda, sonra Ahmediye Mahallesi’ndeki Dönmedolap Sokak’ta farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi. Türk televizyon tarihinin efsanevi dizisi Perihan Abla’nın çekilmiş olduğu sokakta, sanatçı Perran Kutman hem neşeli hem de duygusal anlar yaşadı. Kutman, yaşanmışlıklarıyla dolu olan sokakta bir çok anısını anlattı.

Dönmedolap Sokak’ta bir mahalle kahvesinde kısa bir çay molası verildi. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve sanatçı Perran Kutman, mahalleli ile fotoğraf çektirdi. Ardından Başkan Türkmen ve Perran Kutman, üstü açık, kırmızı, nostalji kokan bir araca bindi ve toplu olarak Üsküdar Belediye Binası’na doğru hareket edildi. Vatandaşlar, güzergâh üzerinde aracı durdurup türlü ikramlarda bulundu, fotoğraf çekildi ve selamlaştı.

“Daha temiz bir Türkiye için”

Perran Kutman

Kahvaltı programında konuşan Perran Kutman, “Görevli arkadaşlar evime kadar gelip projeyi anlattığı zaman memnuniyetle giriştim bu işe. Kamu hizmetinde her zaman yer alırım. Umarım bu temizlik projesi her belediyeye örnek olur. Çöpümüze sahip çıkalım; iyi ambalajlayıp, doğru zamanda doğru yere bırakalım. İçimizin temizliğini sokağa yansıtalım.” diye konuştu.

“Kendisine teşekkür borçluyuz”

Başkan Hilmi Türkmen de, “Görüyorsunuz, Perihan Ablamız yalnızca iç temizliğini değil, iç güzelliğini de dışarı yansıtmış. Kendisine, böylesine önemli bir projede bizleri yalnız bırakmadığı için teşekkür borçluyuz. Üsküdar olarak, günde 2 milyon hareketli nüfusumuz olmasına rağmen İstanbul’daki en temiz ilçelerin başında geliyoruz. Temizlemek kadar kirletmemek de önemi bir husus. Bu semtte yaklaşık 3 bin tane sokak var. Dünyada evini en temiz tutan ülkelerden biri olan biz, evdeki hassasiyetimizi ve titizliğimizi sokağa taşımalıyız. Daha yaşanılır bir ülke için çabalamalıyız” diye açıklamalarda bulundu.

İnceleyin:  Rami Kışlası’nda 'kitap vadisi' kurulacak

Başkan Türkmen daha sonra ayrıştırma ve dönüştürme konularına da değindi ve yapılan çalışmaları anlatarak davetlileri bilgilendirdi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen

Programın sonuna doğru Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından sanatçı Perran Kutman’a hediye takdim edildi.

Facebook Yorumları