İzmir’in Torbalı eBelediyesi, “Hoş Geldin Bebek” projesi ile yeni doğum yapan annelere tıbbı destek sağlayıp, emzirme, masaj yapma ve beslenme gibi konularda eğitim veriyor.

Torbalı Belediyesi Evde Bakım Birimi, “Hoş Geldin Bebek” projesi başlattı. Proje çerçevesinde, yeni doğan bebekler sağlık ekibi tarafından evlerde ziyaret ediliyor. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in eşi Arzu Görmez de proje kapsamında gönüllü olarak ev ziyaretlerinde bulunuyor. Proje ile yeni doğum yapan annelere, lohusa döneminde tıbbi destek sağlanıyor. Ayrıca, emzirme, masaj yapma, beslenme eğitimi, bireysel hijyen gibi konularda da eğitim veriliyor. Ziyaretlerde annelere rehber olarak belediye tarafından bastırılan 65 sayfalık “Annenin El Kitapçığı” da dağıtılıyor. Ayrıca yeni doğan bebeğe hediye mahiyetinde, içinde bebek bezi, ıslak mendil, bebek şampuanı bulunan bir çanta da veriliyor. Daha şimdiden 200’e yakın bebeğe ulaşan uygulama Torbalılar tarafından beğeniliyor.

“Önemli işlere imza attık”

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, sosyal belediyecilik alanında çok önemli işlere ve başarılara imza attıklarını belirtti. Görmez, “Hastalıkta, sağlıkta, vefatta , doğumda hemen her konuda halkımızın yanındayız, onların dertleriyle ilgiliyiz. Yüklerini omuzlamaya, sıkıntılarını azaltmaya bakıyoruz. Nasıl ki, evinde yatağa bağlı, engelli ya da düşkün bireyler bulunan ailelerin yardımına koşuyorsak aynı şekilde yeni bebekleri olmuş ailelerin de yanındayız. Torbalı sınırları içinde bir bebek dünyaya geldiğinde ailenin talebi doğrultusunda ekibimizle yanlarındayız. Sosyal belediyecilikte örnek işlere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  KAHRAMANKAZAN ENGELSİZ BOCCE TURNUVASI