Trabzon Büyükşehir Belediyesi, tarihi Karagöz Meydanı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu meydanın belediyeye devredileceğini belirtti.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, tarihi Karagöz Meydanı’ndaki çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarla, meydanın şehre kazandırması amaçlanıyor. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptıkları görüşmeler sonucunda okul ve öğretmen evinin başka alanda belediye tarafından inşa edilip, bakanlığa devredilmesinin ardından tarihi Karagöz Meydanı alanının belediyeye devredilerek, protokol imzalanacağını belirtti.

“Hacıkasım bölgesindeki alanı satın aldık”

Gümrükçüoğlu, tabakhane kentsel dönüşüm alanı içinde bulunan Hacıkasım bölgesindeki alanı TOKİ’den satın aldıklarını belirtti. Gümrükçüoğlu, “Burada okul ve öğretmenevini projelendirdik, ihalesini gerçekleştirdik ve yapımına başladık. İnşa çalışmalarımıza süratle devam ediyoruz. Trabzon Öğretmenevi bugün 80 yatak kapasiteli iken 150 yatak kapasiteli çok modern bir öğretmenevi inşa ediyoruz. Aynı şekilde Cudibey Ortaokulunu da 36 derslikli olarak en güzel şekilde Hacıkasım mevkinde Trabzon’a kazandırıyoruz. Bu tarihi alanda bulunan okul ve öğretmenevini yıkarak burayı kentsel meydan olarak yeniden düzenleyeceğiz. Böylece Trabzon şehir merkezine ikinci bir kent meydanı kazandıracağız. Bu alanın altının otopark olarak düzenlenmesi yönünde de çalışmalar gerçekleştireceğiz. Hem yeni okul ve öğretmen evimiz hem de yeni kent meydanımız şimdiden şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Trabzon Büyükşehir Belediyesi o uçağı istiyor