Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çorlu ilçesinde yapımına başlanacak olan Çorlu Kapalı Spor Salonu için imzalar atıldı.

Çorlu Belediyesi Eğitim Salonu’nda düzenlenen imza törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısıları Prof. Dr. Tamer Dodurka ve Mehmet Zeki Gürcün, Fen İşleri Daire Başkanı Metin Pakdil, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, TESKİ Genel Müdür Yardımcısı İbrahim İçöz ile Spor Lisesi öğrencileri katıldı.

“Yatırımlarımız devam edecek”

Törende konuşma yapan Başkan Kadir Albayrak, “Çorlu Spor Lisesi’nin başarılarından dolayı gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizin bu başarısının devam etmesini temenni ediyorum. Yapımına başlanacak olan Çorlu Kapalı Spor Salonu da taşıdığı kapasite ise Çorlu’da büyük bir eksiği tamamlayacaktır. Türkiye 9’uncu olan voleybolcularımızı tebrik ediyorum. Tüm spor dallarında başarılı olan tüm çocuklarımızı tebrik ediyorum. Çorlu ilçemizde gerçekleştirdiğimiz yatırımlar devam edecektir” dedi.

“Trakya’nın ilk kapalı spor salonu”

Başkan Kadir Albayrak’tan sonra konuşmasını gerçekleştiren Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ise yapımına başlanacak olan spor salonunun Trakya’daki tek kapalı spor salonu projesi olduğunu belirterek projeyi gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür etti. Başkan Ünal Baysan, ayrıca “İnşa ettiğimiz kapalı spor salonu ile yetiştirdiğimiz gençlerimize en güzel örnek basketbol takımımızın ikinci ligde oynamasıdır. Bu başarının motivasyonu ile gençlerimizin basketbola merak duymalarını amaçlıyoruz. Gençlerimizi burada sadece bedensel olarak değil, ileride hayatlarını olumlu yönde etkileyecek davranışlar da edineceklerdir” dedi. Çorlu Kapalı Spor Salonu’nun imza töreni konuşmaların ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Belediyesi ve yüklenici firmanın imzalarını atması ile son buldu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkanlardan tren kazası açıklaması: "Hiçbir konu ihmale gelmez"