Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Karaçay Mahallesi’nde 100 dönümlük arazi üzerine yapılacak olan kentsel dönüşüm projesiyle ilgili detayları anlattı.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, basın toplantısında, ilk olarak yaklaşık 300 hak sahibini uyardı. TOKİ konutlarının, Nazilli’nin değişen yüzü olacağını söyleyen Başkan Alıcık, hak sahiplerine “TOKİ evleri 10 yılda anca biter” diyenlere kulak asmamalarını ve bu yüzden evlerini satmamalarını söyledi. Alıcık, “Bekleyin, evlerinizi satmakta acele etmeyin” dedi.

TOKİ ile protokol imzaladık

Başkan Alıcık, “TOKİ önceki gün itibariyle protokol imzaladık. Meclisten de aldığımız yetkiyle şu an projesinden tutunda, deprem etütlerine, birebirde vatandaşla takasla ilgili gibi bütün konularda TOKİ’yle anlaşma yaptık. Yetkililerde gelince en uygun proje, en güzel proje nasıl olacak bunun kararı verilecek. Aşağıya büroda açacağız, TOKİ’den yetkililerde gelecek, bizden arkadaşlar da olacak. Yaklaşık 300 kişilik bir alanda az kişiyle muhatap olmak bizimde işimize geliyor. İnşallah bunu hep beraber başaracağız. Burası Nazilli’nin değişen bir yüzü olacak. Düşünün orada büyük bir meydan olduğunu, yeni cadde ve sokaklarıyla beraber, farklı yapılabilecek projelerle güzel bir yer olacak. Dün gezmediğimiz yerler belki de herkesin gezmek isteyeceği farklı cazibe merkezi haline gelecek” diye konuştu.

“Evleri satmakta acele etmeyin”

Alıcık, TOKİ ile imzalanan protokol gereğince garaj bölgesindeki 100 dönüm alanda yapılacak olan TOKİ konutlarının projeleri çizilip ihalesi yapıldıktan sonra 2019 yılına kadar kaba inşaatının başlaması gibi hedeflerinin olduğunu belirtti. Alıcık, ‘TOKİ evleri 7 yılda 10 yılda anca biter’ şeklinde konuşarak vatandaşların aklını çelenler var. Bu konuda yine tekrar tekrar uyarılarda bulunuyorum. Bekleyin, evlerinizi satmakta acele etmeyin. Sabredin. Yerlerinize sahip çıkın” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Nazilli Belediyesi kentsel dönüşüme başlıyor