Manisa’nın Turgutlu Belediyesi, temizlik işleri araç filosuna yeni araçlar katarak, ilçede “Çöp Taksi” dönemini başlattı.

Turgutlu Belediyesi, temizlik işleri araç filosuna yeni araçlar katarak daha temiz, daha yaşanılabilir bir Turgutlu için çalışmalarına hız verdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni alınan 6 adet araçla, ilçede “Çöp Taksi” dönemini de başlattı. Araçların tanıtım töreninde konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Turgutlu’da bir ilk olarak çöp taksileri hizmete sunduklarını belirtti. Şirin, “Büyüyen ve gelişen Turgutlu’muzda her gün artan ihtiyaçlara yönelik halkımıza etkili ve verimli hizmet sunmak adına araç filomuzu güçlendirdik. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“Filomuzu güçlendirmeye devam ediyoruz”

Şirin yaptığı açıklamada, “Büyüyen ve gelişen Turgutlu’muzda ihtiyaçlar her geçen gün artıyor. Bizler de araç filomuzu güçlendirmeye devam ediyoruz. Bu araçlar içerisinde ilk defa kullanılacak olan 2 adet çöp taksimiz yer alıyor. Çöp taksilerimiz standart temizlik araçlarının giremediği noktalarda devreye girecek. Özellikle yatak, koltuk, yanıcı madde gibi atıkların taşınmasında yardımcı olacak. Hem hacim yönüyle hem estetik görünümüyle Turgutlu’muza artı katacağına inanıyorum. Ayrıca katı atık transfer istasyonumuzda çöplerin diğer araçlara nakli konusunda çok büyük fayda sağlayacak. Diğer 3 adet aracımız da hamarat süpürge makinesidir. Şuanda müdürlüğümüz bünyesinde bu araçlardan 2 adet var. Yeni araçlarımız ile birlikte sayı 5’e çıktı. Bu araçlarımız hem merkezimizin hem merkeze uzak mahallelerimizin hizmetinde olacak. Yeni yapılan Prestij Caddelerimiz ile birlikte bu araçlarımızın sayısının arttırılması bizim için büyük önem arz ediyor. Bu anlamda yeni alınan araçlarımızın hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, kullanacak şoför arkadaşlarımıza kazasız belasız sürüşler diliyorum” dedi.

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin
Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 55 bin 682 ton atığı bertaraf etti