• TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ KIŞ TURİZM MERKEZLERİNDEN BİRİ OLAN ULUDAĞ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN YATIRIMLARIYLA ARTIK YAZ AYLARINDA DA GELİNMESİ GEREKEN ÖNEMLİ BİR CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİ.
  • TELEFERİĞİN OTELLER BÖLGESİ’NDEKİ KURBAĞA KAYA İSTASYONU, ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI, ÇOCUKLAR İÇİN SPOR VE EĞLENCE PARKURLARI İLE ADETA YENİ BİR YAŞAM ALANINA DÖNÜŞTÜ.
  • BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’NIN EN ÖNEMLİ TURİZM DEĞERİ OLAN ULUDAĞ’IN, YENİ YATIRIMLARLA ARTIK DAHA ÖNEMLİ BİR CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİĞİNİ SÖYLEDİ. 

Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Uludağ, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla artık yaz aylarında da gelinmesi gereken önemli bir cazibe merkezi haline geldi. Teleferiğin Oteller Bölgesi’ndeki Kurbağa Kaya İstasyonu, çevre düzenleme çalışmaları, çocuklar için spor ve eğlence parkurları ile adeta yeni bir yaşam alanına dönüştü. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın en önemli turizm değeri olan Uludağ’ın, yeni yatırımlarla artık daha önemli bir cazibe merkezi haline geldiğini söyledi.

Bursa’nın turizm pastasından aldığı payın artırılması hedefiyle, kentin sahip olduğu tüm doğal değerleri ön plana çıkaran yatırımlara ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, Uludağ’ın sadece kışın değil 12 ay boyunca turizme hizmet vermesi için tasarladığı projeler bir bir hayata geçiriyor. Bu projelerin en önemlisi oluşturan teleferiğin yenilenmesiyle artık yerli ve yabancı turistlerin 20 -25 dakikalık konforlu bir yolculukla Oteller Bölgesi’ne ulaşması sağlanırken, teleferik istasyonlarının bulunduğu alanlarda birbirinden cazip yaşam alanlarına dönüştürülüyor. Oteller Bölgesi’ndeki Kurbağa Kaya İstasyonu’ndaki çevre düzenlemeleri de tamamlanırken, buraya kurulan bungee jumping trambolin ile şişme oyun parkuru çocuklara keyifli anlar yaşatırken, gösteri grupları da yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor.


22299_MST_3426_201608091102Uludağ her gün güzelleşiyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Bursa Teleferik A.Ş. Genel Müdürü İlker Cumbul ile birlikte yeni bir yaşam alanına dönüşün Oteller Bölgesi’ndeki Kurbağa Kaya İstasyonu’nu gezdi. Bursa’nın turizm kenti olması yolundaki çalışmaları hız kesmeden sürdürdüklerini ifade eden Başkan Altepe, bu alanda Bursa’nın en önemli değerinin Uludağ olduğunu ve verilen yetkiler doğrultusunda hem alt yapı hem de üst yapı anlamında çalışmalarının devam ettiğini vurguladı. Uludağ’a yapılan en önemli yatırımın teleferiğin yenilenmesi ve oteller bölgesine kadar uzatılması olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “İstasyonların düzenlenmesi çevre düzenlemeleri de tamamlandı. Bununla birlikte Uludağ, daha önemli bir cazibe merkezi haline geldi. Bulunduğumuz Oteller bölgesinde daha önce hiçbir şey yoktu. Şimdi ise istasyon binası, çevre düzenlemeleri, çocuklar için lunapark tarzı oyun alanları yeni bir yaşam alanı oluştu. Sadece kayak mevsiminde değil, yazın da trekking ve tırmanma sporları meraklıları için önemli bir merkez oldu. İzinler alındıkça yeni aktivite alanları oluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mersin sahillerinde üstü açık otobüs seferleri başladı