1096_1

Kütahya Belediyesi ile Germiyan Okçular Tekkesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Geleneksel Okçuluk Festivali Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Kütahya Belediyesi Atlı Spor Kulübü Tesislerinde düzenlenen ödül törenine Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl Emniyet Müdür vekili Hasan Çevik, Belediye Başkan Yardımcıları Ali İhsan Ertaş ile Fatih Kölgeli, İstanbul Okçular Vakfı Genel Sekreteri Cengiz Toksöz, Germiyan Okçular Tekkesi Başkanı Halil Kuyu, STK Temsilcileri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mehteran takımının gösterisiyle başlayan Uluslararası Geleneksel Okçuluk Festivali Ödül Töreninin açılış konuşmasını Germiyan Okçular Tekkesi Başkanı Halil Kuyu yaptı. Kuyu, festivale Endonezya, Malezya, Azerbaycan, Ukrayna, Kırgızistan ve Türkmenistan ile Türkiye’den 60 farklı kulüpten 580 okçunun katıldığını söyledi.

Uluslararası Geleneksel Okçuluk Festivalinin Türkiyede ilk defa Kütahya Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirildiğine dikkat çeken Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu konuşmasına şehitlere Allahtan rahmet ailelerine baş sağlığı dileyerek başladı. Okçuların Türk İslam Ordularında önemli zaferlere imza atmış bir birlik olduğunu dile getiren Başkanımız, Geçmişte var olan kültürümüzü gelecek nesile de aktarmalıyız. Daha geniş kapsamlı bir festival düşünüyorduk ancak 15 Temmuzdan bu yana yaşadığımız süreç sebebiyle bazı eksiklerimiz oldu. Amacımız Kütahyayı okçuluğun merkezi yapmak. Tüm çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürecek ve etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz dedi.

Konuşmaların ardından Hareketli Puta Bayanlar kategorisinde birinci olan Hürrem Sultan Özcan ödülünü Belediye Başkanı Kamil Saraçoğludan alırken, ikinci olan Melike Karalı İstanbul Okçular Vakfı Genel Sekreteri Cengiz Toksözden, üçüncü olan Kevser Atasoy ise ödülünü Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaşın elinden aldı.

Hareketli Puta Erkekler kategorisinde birinci olan Kenan Özcanın ödülünü Vali Ahmet Hamdi Nayir, ikinci Cüneyt Buzlunun ödülünü İl Emniyet Müdür vekili Hasan Çevik, üçüncü olan Ceyhun Destirenin ödülünü ise Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Kölgeli verdi.

İnceleyin:  BÜYÜKŞEHİR UYGULAMALARI ÖRNEK GÖSTERİLDİ

Menzil Atışlarından sonra konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcımız Fatih Kölgeli; Burada böyle bir festival gerçekleştirilmesinden dolayı mutluluk duydum. Bu Festivalin gerçekleştirilmesinde en büyük emeği olan Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğluna çok teşekkür ediyorum. Buraya kadar ülkemizin farklı illerinden ve Yurt dışından gelen tüm kemankeşlere teşekkür ediyorum. İnşallah bu organizasyonu seneye de sergilemek istiyoruz, dedi.

Facebook Yorumları