Ana SayfaKentsel DönüşümUşak Belediyesi kentsel dönüşüm atağı başlattı

Uşak Belediyesi kentsel dönüşüm atağı başlattı

Uşak Belediyesi, kentsel dönüşüm atağı başlatarak, deri fabrikalarından boşalan alana bin 51 konut ve 923 iş yeri inşa etti.

Uşak kent merkezinde bulunan deri fabrikalarını yeni hazırlanan organize sanayi bölgesine taşıyan Uşak Belediyesi, boşalan alana bin 51 konut ve 923 işyerinin yer aldığı bir yaşam alanı inşa etti. Projenin tamamlanması sonrasında basın mensuplarını ağırlayan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kentsel dönüşümde sınıfı geçtiklerini söyledi. Taşınan fabrikaların yerine yeni bir yaşam alanı inşa ettiklerini ifade eden Cahan, tamamlanan kentsel dönüşüm projesiyle şehrin günlük yaşamdaki ihtiyaçları karşılayabilecek bir yapıya kavuştuğunu ve atıl durumda olan sanayi bölgelerinden konut ve ticaret merkezine dönüşen Türkiye’deki ilk şehrin bu dönüşüm ile Uşak olduğunu söyledi.

Cahan, belediye için de iki bina yapıldığını dile getirdi. Yeni proje ile şehrin modern bir yüze kavuştuğunu belirten Cahan, “Proje 430 bin metrekareyi kapsıyor ve yaklaşık 450 milyon TL’lik yatırım yapıldı. Ay sonunda satış ihaleleri yapılacak ve kasım ayında sosyal yaşam başlayacak” dedi.

“5 yıldızlı otel için yer tahsis ettik”

Cahan, projenin 923 iş yeri ve bin 51 konutu içerdiği bilgisini paylaştı. Cahan ayrıca, bölgede dere ıslah çalışmalarının tamamlandığını, 5 yıldızlı bir otel için de alan tahsis ettiklerini bildirdi. Kentsel dönüşüm haricinde birçok önemli projeyi de vatandaşın hizmetine sunmaya hazırlandıklarını açıklayan Cahan, “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da yakından takip ettiği ve desteklediği Kent Park projesini geliştirdik. Proje ile kent merkezi rahatlayacak. Uşak’ın sıkışmasına neden olan resmi kurumlar ise yeni yerlerine taşınarak Uşak’ın nefes almasına neden olacak. Bu projede de ilk adımlar atılırken çalışmalar aşamalı olarak bitirilecek. Uşak yeni bir meydan ve yeşil alan kazanmış olacak. Dünyanın en büyük ikinci kanyonunun bulunduğu Uşak, aynı zamanda turizmde de atılım yapmak istiyor. Yılda 1 milyon turist çekmek istiyoruz. Bunun için yamaç paraşütü, yeni arkeoloji müzesi ve arkeopark projeleri üzerinde çalışıyoruz” diye konuştu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar