Uşak Belediyesi, Atlı Cirit Kulüpleri için desteğini sürdürüyor. Belediye Başkanı Nurullah Cahan, sporcuları makamında ağırlayarak, körüklü çizme hediye etti.

Uşak Belediyesi ata sporu ciridi şehirde yaşatan sporculara yönelik desteklerini sürdürüyor. Ege ve Ertuğrul Gazi Atlı Cirit Kulüpleri oyuncularını makamında misafir eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan oyuncularla sohbet etti. Başkan Cahan sporculara körüklü çizme hediye etti.

“Hedefimiz Türkiye birinciliği”

Cahan, 2016 yılında Türkiye ikincisi, geçtiğimiz yılsa Türkiye üçüncüsü olan Uşak’ın cirit alanında daha iyi noktalara gelmesini hedeflediklerini kaydetti. Cahan, “Ege ve Ertuğrul Gazi Atlı Cirit kulüplerimizi belediyemizde misafir ederek, kulüp oyuncularına körüklü çizmelerimizi hediye ettik. Ata sporumuz ciride sahip çıktık, desteklerimizle sahip çıkmaya devam edeceğiz. Özellikle Uşak, efeler, yörükler ve yarenler diyarı ve ata sporumuz ciridin başkenti. Şehrimizde 30’a yakın cirit kulübü var ve her zaman birinciliğe oynuyoruz. İnşallah bu yıl Türkiye birinciliğini almayı istiyoruz. Biz nesilleri birleştiren ciridi çok seviyoruz, burada da dededen toruna kadar oyuncular var. Uşak Belediyesi olarak üzerimize düşeni yaparak, birlik ve beraberlik içerisinde ciridi kalkındıracağız” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Uşak Belediyesi 2. Uluslararası Tiyatro Festivali sona erdi