İstanbul Silivri’de bu yıl 57’ncisi düzenlenen Yoğurt Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

İstanbul Silivri’de bu yıl ‘Yoğurda Renk Kat’ sloganıyla 57’ncisi düzenlenen Yoğurt Festivali, belediye binası önünden Atatürk Meydanı’na kadar süren kortej yürüyüşüyle başladı. Gösteri ve müzik gruplarının yer aldığı korteje vatandaşlar da eşlik etti. Kortejin en ön sıralarında Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Aynural, CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil yer aldı. Korteje katılan klasik otomobiller de renkli görüntüler oluşturdu.

Meydanda İzmir Marşı yankılandı

Yürüyüşün ardından Atatürk Meydanı’nda toplanan kalabalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından ellerinde taşıdıkları balonları İzmir Marşı eşliğinde gökyüzüne bıraktı.

Silivri Belediye Başkanı Işıklar, festivale katılan yaklaşık 15 bin kişiye teşekkür etti. Yoğurdun Silivri için önemine dikkat çeken Başkan Özcan Işıklar, “Yoğurt, yıllardır demlenen koskoca bir medeniyetin sadece bir parçası. Yoğurdu hatırlamak demek geçmişten bugüne biriktirdiğimiz kültürü hatırlamamız demek. Yoğurt bizi burada yaşatan, zenginleştiren, ekonomi için oluşturulan değerlerden yalnızca biri” diye konuştu.

Festival kapsamında düzenlenen yoğurt yeme yarışması da kıyasıya mücadeleye sahne oldu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Nilüfer Uluslararası Caz Tatili Caz Rüzgarı Estirmeye Devam Ediyor