Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma hizmetlerini Bandırma ve Edremit körfezlerinde deniz taksilerle genişletirken, 25 kişilik yazlık otobüsü de hizmete aldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 25 kişilik yazlık otobüsü de hizmete aldı. Edremit’in Altınoluk Mahallesi’nde toplu taşıma hizmeti verecek olan yazlık otobüste Balıkesir Toplu Taşıma’nın sağladığı Balkartlar geçerli olacak. Çam Mahallesi ile Yağcılar Mevkii hattında çalışacak olan otobüsün ilk seferine AK Parti Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur katıldı. Otobüste muavinlik yapan Başkan Uğur, ilk seferlerden ücret alınmamasını istedi. İlk kez üstü ve yanları açık bir belediye otobüsü gördüklerini söyleyen tatilciler, Belediye Başkanı Uğur’a teşekkür etti. Milletvekili Bostan ve Başkan Uğur, akşam saatlerine kadar molalar vererek otobüste seyahat etti.

“Bu araçların devamı olacak”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Büyükşehir Belediyesi olarak, ulaşımda yazlık araçla hizmet etmeye başladık. İçinde bulunduğumuz araç, üstü açılıp kapanabilir, yanları açıktır. Altınoluk’a gelen tatilcilerimizin, bölge halkımızın daha rahat, konforlu seyahat etmesi için bu aracımızı bugün hizmete alıyoruz. Daha sonra Akçay’da ve Burhaniye’de de bu araçlarımızın devamları olacak. Dün de Altınoluk sahilinde yaptığımız yeni düzenlemeyi incelemiştik. Daha önce Ulaştırma Bakanlığı’nın kıyı erozyonunu önlemek için yaptığı tahkimatın üzerine, iskeleler ve şemsiyelerle bir proje yaptık. İstiyoruz ki, Altınoluk’a gelen bütün turistleri memnun edelim. Daha kaliteli bir hizmet verilsin. İnşallah bu hizmetlerimiz devam ediyor. Bu otobüsümüz de Altınoluk’a, Balıkesir’e hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Gaziantep, en çok ziyaret edilen ikinci şehir