İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yeniden adaylıkla ilgili, “Belediye başkanlığı konusunda üstüme fazla geliyorlar”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve eşi Türkegül Kocaoğlu, Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası’nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın gazetecilerle bir araya geldi. Gazetecilerle sohbet eden Kocaoğlu çifti, soruları yanıtladı. Kocaoğlu, bir gazetecinin “Yeniden aday olacak mısınız?” sorusuna “Bu belediye başkanlığı konusunda üstüme fazla geliyorlar. Neden geliyorlar? Benim hem parti içinden hem de parti dışından ama daha çok parti içinden rakibim çok. Onlar bu işi karıştırıyor. Bir belediye başkanı basın önüne çıkıp ‘ben aday değilim’ demediği müddetçe doğal adaydır. Dediğim zamana kadar bekleyeceksiniz. Yoksa aday olarak kabul edeceksiniz” yanıtını verdi.

“Aday ol diyorum”

Türkegül Kocaoğlu da eşinin adaylığı konusundaki fikrinin sorulması üzerine, “Ben bu zamana kadar kendisine ‘aday olma, artık yeter’ diyordum. Şimdi ise ‘aday ol’ diyorum. Çünkü yaş kemale erdi. Çok sıkı, tempolu bir işe alıştı. Bir hekim olarak kendimi onun yerine koyuyorum. Çok boşlukta hissedecek kendisini. Böyle bir kaygım var. Tabii ki bu işin şakası. Kendisi de şaşırıyor ‘aday ol’ dememe. Tabi ki kendi bileceği iş” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Sivas Belediyesi 280 bin çiçeği toprakla buluşturuyor