İstanbul’un Şişli Belediyesi, iki başkan yardımcısının görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, arkadaşlarımızın görevlerine döneceklerine inanıyoruz” denildi.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Mülkiye Başmüfettişlerince, Şişli Belediyesinde bir süredir soruşturma yürütülüyordu. Soruşturma kapsamında İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Nimet Toprak ile Ruhsat İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Asım Kantoğlu görevden uzaklaştırıldı. Şişli Belediyesi, uzaklaştırmalarla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Son dönemlerde gerek başka belediyelerde gerekse de belediyemizde soruşturmaların yürütüldüğü kamuoyunun malumudur. İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan soruşturma kapsamında, 7 Mart 2018’de iki belediye başkan yardımcımız, soruşturmanın selameti açısından tedbir amaçlı olarak görevlerinden uzaklaştırılmışlardır” denildi.

Açıklamada, “Belediyemiz, kurumsallık, sürdürülebilirlik, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerinden hiçbir koşulda taviz vermemektedir. Her ne şekilde olursa olsun ilgili yasa ve mevzuatlara aykırı yapılan iş ve işlemlere karşı başta başkanımız Hasan Hayri İnönü olmak üzere tüm arkadaşlarımız büyük bir hassasiyet ve kamusal sorumluluk içerisinde davranmaktadır. Söz konusu soruşturmaların hukuk ilkelerine uygun olarak, adil bir şekilde tamamlanacağını ümit ediyoruz. Soruşturma sonucunda arkadaşlarımızın aklanarak görevlerinin başına döneceklerine inanıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Leyla Atakan ve arkadaşları İzmit'te anılacak