İçişleri Bakanlığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde Şişli Belediyesinde görevli 2 başkan yardımcısı görevden alındı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Şişli Belediyesine yönelik soruşturma sürüyor. Bu çerçevede Bakanlığa bağlı Mülkiye Müfettişleri tarafından, bir süredir belediyede araştırma yapılıyor. Araştırmada, İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Nimet Toprak ile Ruhsat İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Asım Kantoğlu’nun usulsüzlük yaptığının tespit edildiği iddia edildi. İçişleri Bakanlığının soruşturması çerçevesinde, 2 başkan yardımcısı görevden uzaklaştırıldı.

“Peşkeş herkesin malumudur”

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, bazı yayın organlarında çıkan yolsuzluk iddiaları ile ilgili bir basın açıklaması yapmıştı. İnönü açıklamasında, 17 Ocak 2018’de çeşitli yayın organlarında ve bazı internet sitelerinde yapılan haberlerde, ayrıca sabit bir telefon hattından atılan SMS mesajlarında, Şişli Belediyesi ve şahsı hakkında tamamen asılsız ve iftiralarla dolu bilgiler yer aldığını belirtmişti. İnönü, göreve başladığı 2014 yılından bu yana, Şişli’de eski hukuk dışı alışkanlıklarını devam ettirmek isteyen kişilere ve çıkar gruplarına karşı mücadele etmek zorunda olduğunu kaydetmişti.

İnönü, yaptığı basın açıklamasında, “Bir taraftan Şişli halkına eksiksiz belediye hizmeti götürürken bir taraftan da hakkımda yaratılmaya çalışılan olumsuz algı operasyonlarıyla mücadele etmek durumunda kaldım. Ancak bu çabalar, hizmet etme motivasyonumuzu ve inancımızı azaltmak yerine daha da pekiştirmiştir. Şişli Belediyesi’nin mülkiyetinde olan çok sayıda değerli kamu malının kanunsuz olarak, bedelsiz bir şekilde kamuoyu tarafından bilinen kişi veya kişilerin oluşturdukları yapılara peşkeş çekildiği herkesin malumudur. Söz konusu bu değerli gayrimenkulleri Şişli halkına kazandırmak için yürüttüğümüz hukuk mücadelesinde sona yaklaşılmıştır. Bazı davalarda Şişli Belediyesi lehinde sonuçlar alınmaya başlanmıştır. Tarafıma yapılan saldırıların en önemli gerekçelerinden biri de kuşkusuz budur. Hukuk dışı yapılara teslim olmayacağız. Amansız mücadelemizi bedeli ne olursa olsun sürdüreceğiz. Bu haberleri yapanlar hakkında yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” ifadelerine yer verdi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Zeytinburnu Belediyesi, uyuşturucuyla mücadele için harekete geçti