İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, 16. Uluslararası Gastronomi Yarışmaları’nda yüzde yüz başarı elde eden İBB Sosyal Tesisleri aşçılarını tek tek kutladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, 16. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri kapsamında düzenlenen Türkiye’nin en prestijli gastronomi yarışmalarına katılan ve tamamı ilk üçe girerek yüzde yüz başarı elde eden Sosyal Tesisleri aşçılarını tek tek kutladı. Florya Sosyal Tesisleri İdeal Salon’da gerçekleştirilen törende İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Bulut, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Osman Savaş, belediye müdür ve müdür yardımcıları, Sosyal Tesis aşçıları ve madalyalı aşçılar hazır bulundu.

“Tesislerde 13,5 milyon ziyaretçi ağırlanıyor”

Törende konuşan Başkan Uysal, İstanbul’un en güzel noktalarında konumlandırılan 19 İBB Sosyal Tesisi ile yılda ortalama 13,5 milyon ziyaretçinin ağırlandığını kaydetti. Uysal, “Zaman zaman insanların kafasında kamu sektörünün özel sektöre nazaran geri kalabildiği gibi bir algı oluşabiliyor. Ancak Sosyal Tesislerimiz gerek ziyaretçi sayıları, gerek halkımızın memnuniyeti gerekse aşçılarımızın uluslararası arenada elde ettikleri bu başarılarla özel sektörle yarışabilecek düzeyde olduğunu ispatlamıştır” diye konuştu.

Başkan Uysal, madalyalı aşçılara da seslenerek, “Sizden bundan sonra da başarılı işler bekliyoruz. Özellikle Sosyal Tesis ziyaretçilerini daha da lezzetli sunumlarla ağırlayacağınıza inanıyoruz” dedi.

“Önceliğimiz İstanbul halkı”

Uysal, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri olarak birinci önceliğimiz elbette ki İstanbul halkı. İstanbul halkına deniz kenarında, İstanbul’un en güzel manzaralarına hakim noktalarında kaliteli, lezzetli ve ekonomik hizmet sunmak ilk hedefimiz. Ama elbette ki yabancı ziyaretçilerimizi de memnun etmek için çalışıyoruz. Ülkemizin ve Türk mutfağının tanıtımı açısından yabancı ziyaretçilerimizin memnuniyeti de bizler için son derece önemli. Bu noktada İBB Sosyal Tesisleri olarak kalite ve lezzetten asla taviz vermiyoruz” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Dünyanın akıllı şehirleri İstanbul'da buluşuyor