CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul’un 14 CHP’li belediyesinde çalışan kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle izinli olduğunu açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nde yapılan toplantıya CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul İl Kadın Kolu Başkanı Yeşim Ağırman, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Tahir Doğaç, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Hoşgöz katıldı.

Toplantıda konuşan Canan Kaftancıoğlu, “8 Mart, kadınlarımız için tüm Türkiye’de resmi tatil olmalıdır. Biz CHP İstanbul İl Başkanlığı olarak bunu buradan başlattık. Ayrıca yakın bir tarihte kadına yönelik şiddete karşı mücadele politikalarımız kapsamında belediyelerimiz ve kadın dernekleri arasında bir protokol yapacağız. Bunun detaylarını da önümüzdeki günlerde paylaşacağım” dedi.

Kaftancıoğlu, “Bazıları gibi yol yapmayı, çöp toplamayı 21. yüzyılın en büyük hizmeti gibi sunanlar bir tarafta; topluma sosyal ve ekonomik fırsat eşitliği yaratan, insanca yaşam koşullarını hazırlayan belediyeler diğer tarafta. Halkımız bugün İstanbul’da birbirine komşu iki ilçe olan Esenyurt ile Beylikdüzü’ne baktığında da sosyal demokrat belediyeciliğin farkını çok net görebiliyor” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  KARTAL BELEDİYESİ KAR YAĞIŞINA KARŞI TETİKTE