İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Beşiktaş Belediyesi Başkanı Murat Hazinedar’ın yerine seçilecek isim perşembe günü belirlenecek.

İçişleri Bakanlığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde, Beşiktaş Belediyesi Başkanı Murat Hazinedar görevden uzaklaştırılmıştı. Hazinedar’ın yerine yeni başkan perşembe günü belirlenecek. Seçim için çağrı gönderilen meclis üyeleri arasında, ismi Murat Hazinedar’la ilgili soruşturma dosyasında geçen ve görevden uzaklaştırıldığı belirtilen Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Avni Sipahi de var.

Hürriyet’ten Fatma Aksu’nun haberine göre, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Murat Hazinedar’dan boşalan başkanlık makamına yeni bir ismin seçilmesi için izin vermişti. Valilik seçimin 11 Ocak günü saat 15.00’te Beşiktaş Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılmasına karar verdi. Seçim için davet edilen meclis üyeleri arasında, Murat Hazinedar’la birlikte görevden uzaklaştırıldığı iddia edilen Hüseyin Avni Sipahi de yer aldı. Sipahi kendisinin de davet edildiğini doğrulayarak, “Valilik beni de oy kullanmaya çağırdı. Demek ki hakkımda görevden uzaklaştırma kararı yok” dedi. Karar tüm belediye meclisi üyelerine tebliğ edildi. Başkan adaylığı için meclis üyeleri Bülent Tatar ile Affan Keçeci’nin isimleri geçiyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Melikgazi de Çölyak Hastalarına Özel Sağlık Semineri