Bursa’nın Yıldırım Belediyesi tarafından geri dönüşüm seferberliği başlatıldı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, geri dönüşümde önemli çalışmalara imza attıklarını belirtti.

Sürdürülebilir çevre politikası doğrultusunda hayata geçirilen etkili çalışmalar ile dikkat çeken Yıldırım Belediyesi, geride kalan dönemde atıkların dönüşümü konusunda rekor kırdı. Yıldırım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, kentin tüm mahallelerinde kurulan pazar yerlerinde bilgilendirme stantları oluşturdu. Stantlarda, pazar alışverişine çıkan vatandaşlara geri dönüşüm ve çevre koruma hakkında farkındalık oluşturuyor. Ekipler, atıkların geri dönüşümü ile kaynakların doğru ve yerinde kullanımı konularında Yıldırımlıları bilgilendiriyor. Ekipler, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda kent sakinlerini geri dönüşüm zincirine katıyor.

“Geri dönüşümü zorunluluk olarak görüyoruz”

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, geri dönüşüm çalışmalarını, gelecek nesillerin daha sağlıklı ve yaşanabilir bir çevreye sahip olmaları için bir zorunluluk olarak gördüklerini vurguladı. Edebali, “Doğal kaynaklarımızın bilinçsizce heba edilmemesini istiyoruz. Bunun için şehrimizde, atıkların geri dönüşüme kazandırılması adına görev süremizin başından itibaren önemli çalışmalara imza attık. Özellikle geri dönüşümde en etkin yöntemin bilgilendirme olduğunu biliyoruz. Bu düşünceyle şehrimizin muhtelif yerlerinde bilgilendirme stantlarıyla oluşturduk. Buralarda hemşehrilerimize geri dönüşümün ve çevre korumanın önemini aktardık. Kurulan pazar yerlerinde haftanın her günü stantlar kurarak hem alışveriş yapan vatandaşlarımıza hem de esnafımıza bilgi veriyoruz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mersin Turunç Fidanı ve Zakkumlarla Güzelleşecek.