İzmir’in Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Bağyurdu, Ören ve Armutlu mahallelerinin bulunduğu güzergahta yolcu taşımacılığı yapan minibüslerin sıkıntılarını anlamak için direksiyona geçip şoförlük yaptı.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Ak Parti’li Arif Uğurlu, “Mahalle Buluşmaları” programı kapsamında toplumun bütün kesimleriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Uğurlu, Bağyurdu Mahallesi’nde Otobüsçüler Kooperatifi üyeleri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Uğurlu, programın ardından Bağyurdu, Ören ve Armutlu mahallelerinin bulunduğu güzergahta yolcu taşımacılığı yapan minibüslerden birinin şoför koltuğuna geçip, Kemalpaşa merkeze kadar şoförlük yaptı.

Yolculardan para almadı

Uğurlu, minibüse binen yolculardan ise para almadı. Uğurlu, “Bugün ilçe Kaymakamımız Kemal Kızılkaya ile birlikte şoför esnaflarımızla bir araya geldik. Hem onların sorunlarını dinledik hem de vatandaşlarımızın yolculuk esnasındaki sıkıntı ve sorunlarını yerinde tespit etmek için şoför koltuğuna oturduk” dedi.

Minibüse binen yolcularla sohbet eden Uğurlu, vatandaşların hem ulaşım hem de hizmetlerle ilgili talep ve beklentilerini de dinledi. Başkan Uğurlu’nun sürdüğü minibüse binen yolcular, şoför koltuğunda belediye başkanını görünce çok şaşırdı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Salihli Belediyesi, yeni araç filosuyla daha güçlü