Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Şahinbey teşkilatına 4 yıl içerisinde yürütülen mega projeleri anlattı. Şahin, GazirayMetro yatırımlarıyla kentin daha hızlı ve ucuz ulaşıma kavuşacağını söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Şahinbey ilçe teşkilatı ile bir araya geldi. Şahin, 4 yıl içerisinde yürütülen mega projeleri anlatarak, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Mutfak Sanatları Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Şahin, Gaziantep aşkıyla çıktıkları hizmet yolunda önemli çalışmalara imza attıklarını belirtti. Gaziantep’in geleceğini yakından ilgilendiren çok ciddi projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. “Büyükşehir tarafından yapılan 12 köprülü kavşakla şehir içi trafiği rahatlatıldı. Bir dönemde bu kadar kavşak bitiren başka bir belediye yoktur” dedi.

“Hızlı ve ucuz ulaşıma geçiş sağlanacak”

GazirayMetro projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Şahin, projenin 1,5 milyar liralık yatırımlı olduğunu aktardı. Şahin, “Projeyle, Organize Sanayi Bölgesine (OSB) hızlı ve ucuz ulaşıma geçiş sağlanacak. Şehir merkezindeki ulaşım yoğunluğu azaltılacak. Gaziantep’e taşımak için TCDD ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasındaki işbirliğinde GazirayMetro Projesi uygulamaya alıyoruz. Yüksek hızlı tren, konvansiyonel tren ve banliyö işletmeciliği için yeterli trafik kapasitesi oluşturmayı amaçlayan proje kapsamında Başpınar GATEM Oduncular Sitesi arasında sinyalli ve elektrikli yeni demir yolu inşa edilecek. Projede, 2 banliyö hattı ve 2 hızlı tren hattı olmak üzere 25 kilometrelik güzergaha, toplamda 112 kilometre yeni demir yolu yapılacak. Gaziantep gar sahası şehir içi ulaşımla entegre hale getirilerek transfer merkezine dönüştürülecek. Böylece, Başpınar GATEM Oduncular Sitesi arasındaki seyahat süresi 30 dakikaya düşecek. Gaziantep, bu yatırımla daha hızlı ve ucuz ulaşıma kavuşacak” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Fatma Şahin: "Meral Akşener'den özür bekliyorum"