Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği Projesi kapsamında Murat Göğebakan Kültürevi’nde devam eden Aşçılık Kursu öğrencilerini ziyaret etti. Aşçı adaylarının hazırladıkları yemeklerden tadan Başkan Çelikcan Yüreğir’den sektöre profesyonel aşçılar yetiştiğini söyledi.Kursiyerler proje boyunca eğitimlere geldikleri her gün için 7 Avro cep harçlığı alıyor.

Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri’nde işsiz gençlere mesleki eğitim veriyor. Yüreğir Belediyesi’nin kültür evlerinde kurulan mesleki eğitim atölyelerinde verilen eğitimler hem sektöre nitelikli personel kazandırmayı hem de işsiz gençlerin istihdamını amaçlıyor. Proje kapsamında verilen aşçılık kursunda kursiyerlere gastronomi ve yiyecek tarihi, yemek bilimi, tat bilimi tanımları, gurme ve gurmelik kavramları, yöresel yemekler ve yeme içme kültürünün ulusal düzeyde tanıtımı ve sunumları, tarihte mutfak ve aşçılık sanatının gelişimi ile yiyecek tarihi, menü planlama, standart yemek reçetesi, mutfak ekipmanları kullanımı gibi birçok konuda pratik ve uygulamalı eğitimler veriliyor.
dsc_0067

Murat Göğebakan Kültür Evi’nde verilen aşçılık kursu öğrencilerini ziyaret eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan kursiyerlerin hazırladıkları yemeklerin tadında baktı. Yemeklerin tadını beğendiğini ifade eden Başkan Çelikcan Yüreğir Belediyesi’nin sektöre profesyonel aşçılar yetiştirdiğini belirtti. Renkli görüntülere sahne olan ziyarette konuşan Başkan Çelikcan “Belediyemizin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği projesi kapsamında yürüttüğü kurslarımızdan mezun olan gençlerimiz nitelikli personel olarak iş hayatına adım atıyorlar. Proje ile birlikte işsiz gençlerimiz meslek sahibi olarak iş imkânına kavuşuyor. Belediyemiz buradan bu kurslardan sektöre profesyonel aşçılar yetiştiriyor. Hepsi yetenekli pırıl pırıl gençler. Gurur verici bir tablo.” şeklinde konuştu.

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  EĞİTİM SETLERİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU