Kırklareli’nin Lüleburgaz Belediyesi, “bisiklet yılı” kapsamında personeline, işe geliş-gidişlerinde kullanmaları için 76 bisiklet dağıttı.

Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisi’nde düzenlenen tören ile 76 personel bisikletlerini ve sertifikalarını aldı. Törende konuşan Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, 2017 Bisiklet Yılı’nın olağanüstü etkinliklerle devam ettiğini belirtti. Bundan sonra da tüm belediye personelinin katkıları ile bisiklet yılının çok iyi geçeceğine inandığını belirten Belediye Başkanı Halebak, bu kapsamda personelin talebi doğrultusunda bisiklet dağıtımı yapacaklarını söyledi.

Halebak, “Biz bu kentte yaşama dokunuyoruz. Yaşama dokunurken de bunu da kendimizi iyi ifade etmekle başarıyoruz. Hedefimiz bundan 15 yıl sonra Lüleburgaz’da insanların araçları ile gezmek yerine çoluk çocuk ailece bisikletle gezmelerini sağlamak, yani sağlıklı bir kent yaratmak istiyoruz. Bisikletle giden, bir araba içindeki gibi değildir. Etrafında olup biten her şeyi anlar ve algılar. Burada bisiklet süren çocukları görünce biz büyükler, yollarda
bisikletli çocuklara daha fazla dikkat edeceğiz. Biz de araba kullanırken fazlasıyla dikkatli olacağız. Belediye çalışanlarımız da kurumun önderleri olarak gönüllü ve istekli oldular. Kendilerine bisikletlerini teslim edeceğiz. İşe gidip gelirken bisikletlerini kullanacaklar” dedi.

Halebak, belediye bünyesinde bulunan 13 adet müdürlükte görev yapan personele bisikletlerini dağıttı. Sertifikaların dağıtılmasının ardından bisikletlerini alan belediye personeli, LYMBA parkurunda tur attı. Dağıtılan bisikletler personele zimmetlendi. Bisikletler, kullanılmaması durumunda geri alınacak. Ayrıca talebe göre isteyen diğer personele de bisiklet temin edilecek.

0003

Bir Cevap Yazın