Mercedes-Benz Türk’ün 30 milyon Euro’ya Türk mühendislerin çalışmasıyla geliştirilip ürettiği yeni Tourismo otobüsler, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle tanıtıldı.

Mercedes-Benz Türk’ün, Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ürettiği yeni otobüsler, turizm ve şehirlerarası yolcu taşımacılığında yeni bir dönem başlatmayı hedefliyor.

Mercedes-Benz Türk Otobüs Satış ve Pazarlama Direktörü Alper Kurt ve Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün

Otobüslerinin 3 ana modelinin tanıtıldığı toplantıda bir konuşma yapan Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, AR-GE yatırımlarına vurgu yaptı. Süer, “Yıllardır tüm dünyaya ihraç ettiğimiz otobüsleri, Türkiye’de AR-GE Merkezimizde geliştiriyor, Hoşdere Otobüs Fabrikamızda üretiyoruz. Bu gelenek, yenilenen otobüslerimizle de devam ediyor. Tüm dünya Türkiye’den yollara çıkan mühendislik harikası araçlarımızı kullanıyor. Yeni Tourismo otobüslerimiz 30 milyon euroluk bir bütçe ile 3,5 yılda geliştirildi. Yenilenen otobüslerimizin geliştirilmesinde 165 bin 400 saat mühendislik çalışması yapıldı. Araçların karoser, iç donanım ve elektrik kablo altyapısı Mercedes-Benz Türk AR-GE Merkezi Otobüs Geliştirme ekiplerimizce geliştirildi. Yeni Tourismo’lar üstün teknolojisi, benzersiz tasarımı, dinamik ve güçlü görüntüleri ile tüm dikkatleri üzerine çekecek. Yeni Tourismo otobüslerimiz ile yolculuk konforunda yeni bir standart oluşturuyoruz” dedi.

“Ürün portföyümüzü pazar ihtiyaçları doğrultusunda sürekli yeniliyoruz”

Mercedes-Benz Türk Otobüs Satış ve Pazarlama Direktörü Alper Kurt ise yeni otobüslerin güçlü ve ön plana çıkan yönlerinin olduğunu anlattı. Kurt, “Ürün portföyümüzü pazar ihtiyaçları doğrultusunda sürekli yeniliyoruz. Bu defa Tourismo’yu yenileyerek15 RHD, 16 RHD ve 16 RHD 2+1 araçlarımızı yeni donanımlar ile güçlendirdik. Türkiye’de son dönemde 2+1 araçlara büyük ilgi duyuluyor. Diğer versiyonlarıyla birlikte 2+1 otobüsümüze olacak ilginin yoğun olacağını düşünüyoruz. Yeni otobüsler tüm güvenlik donanımları ile bir Mercedes-Benz otomobille aynı seviyede. Hoşdere Otobüs Fabrikamızdaki mühendislerimizin katkılarıyla geliştirdiğimiz araçlarımızı müşterilerimizin beklenti ve taleplerine uygun özelliklerle ürettik” dedi.

Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere Otobüs Fabrikası’da geliştirilip üretilen yeni Tourismo, yeni tasarımının yanısıra en güncel güvenlik, konfor ve yakıt tasarrufu teknolojileriyle donatıldı. Yeni Tourismo’nun tasarımındaki aerodinamik yapısı ve motor gücü ekonomik sürüşün garantisini sunuyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kütahya Belediyesi araç filosunu güçlendirdi