Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, bazı yayın organlarında çıkan yolsuzluk iddialarının, tamamen asılsız ve iftiralarla dolu bilgiler olduğunu belirtti.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, bazı basın yayın organlarında yayımlanan yolsuzluk iddialarıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Başkan İnönü, 17 Ocak 2018’de çeşitli yayın organlarında ve bazı internet sitelerinde haberler yapıldığını belirtti. İnönü, haberlerde ayrıca sabit bir telefon hattından atılan SMS mesajlarında, Şişli Belediyesi ve şahsı hakkında tamamen asılsız ve iftiralarla dolu bilgiler yer aldığını ifade etti.

“Bunlar inancımızı pekiştirdi”

Başkan Hayri İnönü, göreve başladığı 2014 yılından bu yana, Şişli’de eski hukuk dışı alışkanlıklarını devam ettirmek isteyen kişilere ve çıkar gruplarına karşı mücadele etmek zorunda olduğunu kaydetti. İnönü, “Bir taraftan Şişli halkına eksiksiz belediye hizmeti götürürken bir taraftan da hakkımda yaratılmaya çalışılan olumsuz algı operasyonları ve komplolarla mücadele etmek durumunda kaldım. Ancak bu çabalar, hizmet etme motivasyonumuzu ve inancımızı azaltmak yerine daha da pekiştirmiştir. Şişli Belediyesinin mülkiyetinde olan çok sayıda değerli kamu malının kanunsuz olarak, bedelsiz bir şekilde kamuoyu tarafından bilinen kişi veya kişilerin oluşturdukları yapılara peşkeş çekildiği herkesin malumudur. Söz konusu bu değerli gayrimenkulleri tekrar Şişli halkına kazandırmak için yürüttüğümüz hukuk mücadelesinde sona yaklaşıldı. B441azı davalarda Şişli Belediyesi lehinde sonuçlar alınmaya başlanmıştır” dedi.

“Hukuk dışı yapılara teslim olmayacağız”

İnönü, tarafıma yapılan saldırıların en önemli gerekçelerinden birinin de kuşkusuz bu olduğunu dile getirdi. İnönü, “Diğe taraftan önemle belirtmek isterim ki, şeffaf ve hesap verebilir bir belediyecilik anlayışı gereği belediyemizi denetime açık tuttuk. İnceleme ve denetlenme talebi bizzat tarafımdan yapıldı. Hem resmi belgelerde hem de İçişleri Bakanlığı kayıtlarında yer aldığı gibi, belediyemiz çalışanları tarafından da bilinmektedir. Dürüst ve şeffaf belediyecilik anlayışından rahatsız olanlar var. Bunların, yerel seçimlerin yaklaştığı bir dönemde tarafıma karşı yürüttükleri bu olumsuz algı operasyonlarının zamanlaması manidardır. Her ne olursa olsun, kamu yararına belediyecilik anlayışımızdan vazgeçmeyeceğiz. Bu çıkar çevrelerine ve hukuk dışı yapılara teslim olmayacağımızdan, amansız mücadelemizi bedeli ne olursa olsun sürdüreceğimizden ve bu haberleri yapanlar hakkında yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi: “Emek verenin hakkı korunacak”