Özelkalem Minik kulaçlar Ata Yüzme Şenliğinde yarıştı.

Şehitkamil Belediye Başkanlığınca Mustafa Kemal Atatürk’ün Gaziantep’e gelişinin 86. olması nedeniyle kutlama etkinlikleri düzenlendi. Bu etkinlikler çerçevesinde Şehitkamil Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen 4. Geleneksel Ata Yüzme Şenlikleri, farklı 11 kulüpten 185 sporcunun birbirleri ile yarışına sahne oldu. Tribünlerde hazır bulunan sporcu velileri altın kulaçların performansına alkışlarla destek verdi.

Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzunda düzenlenen 4. Geleneksel Ata Yüzme Şenlikleri küçük kulaçların büyük heyecanına ortak oldu. 185 sporcunun yer aldığı organizasyonda farklı kulvarlarda birçok sporcu ilk kez resmi bir yarışta mücadele verdi. Şehitkamil Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile organize edilen yarışın açılışında Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Türkiye Yüzme Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Cengiz Bingül ile çok sayıda spor kulübü yöneticisi ve sporcu velisi minik sporcuları yalnız bırakmadı.

AĞAÇ YAŞ İKEN EĞİLİR

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, açılış töreninde konuşma yaptı. Rıdvan Fadıloğlu, küçük yaşlarda spor yapmanın kazandırdıklarına değindi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Mustafa Kemal Atatürk’ün Gaziantep’e Gelişinin 86. yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde organize ettiğimiz 4. Geleneksel Ata Yüzme Şenliklerinde 11 farklı kulüpten 185 sporcunun mücadele ediyor. Bu yarışın kazananı veya kaybedeni yok. Kulvarlarda yerlerini alan tüm sporcularımız gönüllerimizin şampiyonu. Bu yarışlar sporcularımızın önümüzdeki yıllardaki performansları için oldukça önemli. Çeşitli branşlarda spor organizasyonları düzenliyoruz. Böylece öğrencilerimize küçük yaşlarda spor yapma alışkanlığı kazandırıyoruz. Alleben Yüzme Havuzları il, bölge, Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonları yetiştirdi. Şıradaki hedefimiz olimpiyatlara sporcu yollamak. Çok çalışmaya devam edeceğiz. Allah’ın izniyle bu başarıyı da elde edeceğiz. Gaziantep ve Türk Yüzme Sporuna birçok şampiyon kazandıran Alleben Yüzme Havuzu, bundan sonraki süreçte de sporcularımızın hizmetinde olmaya devam edecek. Ben, organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Tüm sporcularımıza spor yaşamları boyunca başarılar diliyorum.”

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Demiryol-İş Sendikası uzlaşmaya vardı