İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Allah bizi size mahcup etmesin.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gün boyu Sincan’ı adım adım gezdi, Sincanlı vatandaşlar ile bir araya geldi. Ziyaretinde öncelik olarak Sincan’da yaşayan şehit yakınları ve gazilerle buluştu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, esnaf ve vatandaşları da ziyaret etmeyi unutmadı. Ziyaretlerin ardından AK Parti’nin Malazgirt ve Fatih Mahallelerinde Seçim İrtibat Bürolarının açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Soylu’ya; AK Parti Ankara Milletvekilleri Asuman Erdoğan, Barış Aydın, Orhan Yeğin, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Sincan İlçe Emniyet Müdürü Metin Demirci, AK Parti Sincan İlçe Başkanı Soner Arslanargun ve Milliyetçi Hareket Partisi Sincan İlçe Başkanı Ahmet Çevik eşlik etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , şehit yakınları ve gazilerle kahvaltıda bir araya geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Tarihimizde ilk defa 300 yıldır yükselen bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Bizim boynumuzu eğmek istediler, belimizi bükmek istediler, dizimizi kırmak istediler. Son 5-6 yılda 6 seçimle bunların hepsine meydan okumaya çalıştık.” dedi.

Bakan Soylu esnaf ziyaretinde de bulundu

Şehit yakınları ve gaziler ile buluşmasının ardından Andiçen Camisi’nde vatandaşlarla sohbet eden Bakan Soylu, esnaf ziyaretinde de bulundu. Bir simitçinin tezgahındaki simitleri satın alarak vatandaşa dağıtan Soylu, esnafın sıkıntılarını dinledi, çocuklara oyuncak dağıttı.

Ardından Güngörmüşler Konağına geçen Soylu, burada yaptığı konuşmasında, ” Ankara Türkiye’nin kalbidir. Sadece Türkiye değil, Ortadoğu Balkanların, Dünyadaki mazlumların, mağdurların, Müslümanların kalbidir. Ankara’da inşallah 5 altın yılı hep birlikte ortaya koyacağız. Emrinize amade olduğumuzu belirtmek isterim. Allah bizi size mahcup etmesin.” dedi.

“31 MART’TA REKOR KIRACAĞIZ”

Bakan Soylu ile el ele halkı selamlayan Sincan Belediye Başkanı ve AK Parti’nin adayı Murat Ercan “Seçimlerde olduğu gibi 31 Mart’ta da sandıkları patlatacak mıyız? rekorları alt üst edecek miyiz?” diye sordu. “Evet” yanıtını alan Başkan Ercan, “Derdi, davası millete hizmet olan AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi; devletin bekası, milletin bölünmez bütünlüğü söz konusu olduğu zaman günlük siyasi kaygıları bir tarafa bırakıp liderlerin öncülüğünde bir araya geldiler. Bu birliktelik ile zillet ittifakını sandıkta yerle bir edeceğiz inşallah.” sözleriyle konuşmasına devam etti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Sel bölgesinde hayat normale dönüyor