piyano sanatçısı 2

Uluslararası Bursa Piyano Festivali, 6 ülkeden 250 piyano sanatçısının katılımıyla başladı. 1 Şubat’a kadar devam edecek olan etkinliklerde çok sayıda genç piyano sanatçısı sahne alacak. 

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 6 farklı ülkeden 250 piyano sanatçısının katıldığı Uluslararası Bursa Piyano Festivali başladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, Tayyare Kültür Merkezi’nde yapılan ve 1 Şubat’a kadar devam edecek olan etkinlikler, 09.00- 18.00 saatleri arasında izleyiciye açık olacak. Festival kapsamında 6 farklı ülke ve 25 şehirden piyano sanatçıları Bursa’ya gelecek.

Piyano sanatçısı gençler sahne alacak

Festivalde, Devlet Sanatçısı Gülsin Onay, ABD’den Prof. Dr. Tamara Poddubnaya, İsveç’ten Natalia Kazimirovskaia ve çok sayıda genç piyano sanatçısı sahne alacak. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Eskişehir Devlet Konservatuarı’ndan akademik kadrolar ile Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi ve Elena Çekiç Müzik Akademisi’nden öğretmenler de yine organizasyon kapsamında performanslarını sergileyecek. Toplam 250 piyanist, hazırladıkları eserlerle Bursalı sanatseverlerin karşısına çıkacak.

“Gençlerin tecrübe sahibi olmasında katkı sağlayacak”

Devlet Sanatçısı Gülsin Onay, festivalin gençlerin tecrübe sahibi olmasında önemli katkı sağlayacağını belirtti. Onay, “Bursa’da ilk defa yapılan ‘Piyano’nun Yıldızları Uluslararası Festivali’ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlendi. Festivale 6 ülkeden 250 pırıl pırıl çocuk katılıyor. Hem bizlerle çalışmalar yapıyorlar hem de kendilerini sahnede gösteriyorlar. Böylece çok önemli bir tecrübe sahibi oluyorlar. Örnek alınabilecek bir etkinlik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Çok yetenekli çocuklarımız var. Onlara biraz olsa da katkıda bulunabilmek benim için çok önemli, çok büyük bir mutluluk” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Brüksel’de doğacak çocuklar Afrika’yı yeşertecek