Adana’da düzenlenen Kent Vizyonu ve Kent Konseyleri Toplantısı 65 ilin kent konseyi başkanları, genel sekreterleri ve üyelerini bir araya getirdi.

Adana’da Kent Vizyonu ve Kent Konseyleri Toplantısı düzenlendi. Toplantı, 65 ilin kent konseyi başkanları, genel sekreterleri ve üyelerini buluşturdu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin

Toplantıda konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kentte uyguladığı projeler ve gerçekleştirdiği hizmetleri sunu ile katılımcılara anlattı. Sözlü, Adana’da Milliyetçi Belediyecilik anlayışı ile her vatandaşı aziz bilerek çalıştıklarını, Seyhan’ın merkezindeki mahalle ile Tufanbeyli’nin Kayseri sınırındaki köyüne adil hizmet ettiklerini söyledi. Sözlü, “Özellikle kırsalda yerinde kalkınmanın, kırsalda yaşayan vatandaşımızın yerinde kalkınma ile refah toplumuna katılmasını arzuluyoruz. Bunun için de kırsalda kalkınma projelerimiz ile göreve geldiğimizden bu yana kırsalda yaşayan çiftçimizi ve hayvancılıkla uğraşa vatandaşlarımızı destekliyoruz. Kesme çiçek üretiminin yaygınlaştırılması, yumurta tavukçuluğunun geliştirilmesi, çilek fidesi, meyve fidanı projeleri ile arıcı ve keçi-koyun yetiştiricilerine güneş paneli dağıtımıyla, kırsaldaki köylünün refahını yükseltme gayreti içindeyiz” dedi.

“Adana çağdaş bir kent”

Sözlü, kentte en hayati ihtiyaçlardan olan yol ve su problemini, 21. yüzyıla yakışmayan görüntüleri ortadan kaldırdıklarını belirtti. Başkan Sözlü, “Kızıldağ yolunda iki aracın bile yan yana geçemediği yolda yaptığımız çalışma sonrası yola helikopter indirdik. Göller yaylasının su sorununu çözdük” diye konuştu.

Sözlü, belediyeciliğin yalnızca yol yapmak, su getirmek olmadığının farkında olduklarını anlattı. Sözlü evde yaşlı bakımı gibi sosyal hizmetlerin yanı sıra eğitime de önem verdiklerini kaydetti. Gençlik merkezlerinde binlerce öğrenciye ücretsiz eğitim vererek onları geleceğe hazırladıklarını söyleyen Başkan Sözlü, Adnan Menderes Sahil Yolu’nun kentin prestij projesi olduğunu ifade etti. Başkan Sözlü, Adnan Menderes Sahil Yolu’ndaki rekreasyon çalışması ile mevcut bulvarın bir şeridinin trafiğe kapatılarak yerine bisiklet ve koşu yolu, kaldırım, sahil düzenlemesi yapıldığını söyledi. Sözlü, Adana Büyükşehir Belediyesi olarak samimi bir tavırla kentin gelişerek değişimi için çalıştıklarını belirtti.

İnceleyin:  Kazdağları'nda muhteşem maraton

“7 aydır bakanlıkta onay bekliyor”

Sözlü, Adana’da kavga ve kaostan uzak kolektif ruhun hakim olduğunu, siyasi parti ayrımı gözetmeksizin ilçe belediye başkanlarının tümüyle uzlaşı kültürü içinde hareket ettiklerini anlattı. Başkan Hüseyin Sözlü, “Hükümet Adana’da bazı yatırımlar yaptı. Şehir hastanesi, yeni stadyum, bölge adliye mahkemesi gibi. Bizler de Adana Büyükşehir Belediyesi olarak yapılan bu yatırımların kentte oluşturacağı trafik yükünü omuzlayacağız. Bunun adına Devlet Bahçeli Köprüsü’nü inşa ediyoruz. Aynı güzergahta bulunan numune hastanesi, bilim ve teknoloji üniversitesinin yeni kampüsü, Çukurova Üniversitesi, stadyum, şehir hastanesi, bölge adliye mahkemesi binasının ulaşımını rahatlatmak için Adana Büyükşehir Belediyesi buraya 700 milyon lira harcıyor. Ancak samimi bir tavırla giriştiğimiz Devlet Bahçeli Köprüsü için Büyükşehir Belediye Meclisi’nden aldığımız borçlanma yetkisi hala İçişleri Bakanlığında 7 aydır onay bekliyor” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları