Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Antalya ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanları, Samsun Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde bir araya geldi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i Samsun’da ağırladı.

Çevre ve şehircilik adına fikir alışverişinde bulunmak üzere sık sık biraraya gelmeye çalışan Çevre ve Şehricilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Samsun, Antalya ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanları eşleri ile Golf Kulubü’nde birlikte kahvaltı yaptı. Bakan ve belediye başkanları daha sonra sahada incelemelerde bulundu. Özhaseki, Samsun’a Başkan Yılmaz’ın daveti üzerine geldiğini söyledi. Özhaseki, eski dostları belediye başkanları ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, uzun zamandır bakan ve belediye başkanlarını davet ettiklerini ancak bugüne nasip olduğunu belirtti. Yılmaz, “Eski dostlarımızla bir arada olmaktan çok mutluyum. Belirli periyotlarla bir arada gelmeye çalışsak da mesailerimiz buna elvermiyor. Dün Golf Kulübü’nde bakanımız ve belediye başkanlarımızla bir aradaydık. Yaptığımız projeler hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki beyden kentlerimizde yapacağımız projeler için destek sözü aldık. Bugün de Samsunum 1 Gemisinde kahvaltı yaptık. Daha sonra misafirlerimizi yolcu ettik. Kadim dostlarımızla bir araya geldiğimiz bu buluşma hepimiz için çok faydalı oldu” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Yapex Yapı ve Restorasyon Fuarı, 25'inci kez kapılarını açtı