Karşıyaka Belediyesi tarafından “Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi” açıldı. Merkez, 55 yaş ve üzeri vatandaşlara sosyal yaşamın kapılarını açıyor.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği örnek projelere bir yenisini daha ekleyen Karşıyaka Belediyesi, “Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi” açtı. Mavişehir Caher Dudayev Bulvarı üzerinde, Bilim Merkezi’nin karşısında yer alan modern tesis; tek katlı ve engelli kullanımına da uygun olarak tasarlandı. Merkez içerisinde kütüphane, bilgisayar sınıfı, kurs odaları, oyun ve dinlenme salonu, hemşire ve psikolog odası, kuaför salonu gibi bölümler oluşturuldu.

Tango ve Zeybek gösterileri

Açılış törenine, Başkan Akpınar’ın yanı sıra, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Hüseyin Çatal ile Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nin üyeleri katıldı. Üyelerin tango ve zeybek gösterileri beğeni kazanırken, koro tarafından seslendirilen şarkılar da açılışa neşe kattı. Kurdele kesiminin ardından tesisi gezen Başkan Akpınar, kursiyerlerle sohbet etti, etkinliklere eşlik etti. Mavişehir Mahalle Muhtarı Gürol Küçükgörür ve merkezin üyeleri, yapılan hizmet için Başkan Akpınar’a teşekkür etti.

“Baş Köşede Çınarlarımız Var”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Çağdaş toplumlar, geçmişin değerlerini öğrendikçe, onlardan, gelecek adına yararlanmayı başardıkça, geleceğe umutla ve güvenle yürüyebilir. Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, bir yandan size sağlıklı, huzurlu bir ortam sunarken, bir yandan da sizlerin bizlerle ve hayatla iletişimini canlı ve üretken tutmayı amaçlamaktadır. Çünkü biz geçmişimizden güç alıyor ve geleceğe güvenle bakıyoruz. Biz büyük bir aileyiz ve bu ailenin baş köşesinde de Bilge Çınarlarımız durmaktadır” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  BEYOĞLU’NDA BİLİNÇLİ AİLELERLE SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞECEK