Daha önce 6 bin kişiye yüzmeyi öğreten Adapazarı Belediyesi, şimdi de okul çağındaki çocuklardan 3 bin öğrenciye yönelik binicilik eğitimi veriyor.

Adapazarı Belediyesince, binicilik kursu açıldı. Nehirland’da açılan kurs ile 3 bin öğrenciye binicilik eğitimi verilecek. Kursun açılışını Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli yaptı. Dişli, çocuklara ata sporunu teşvik amacıyla ilk olarak meclis üyesi Evren Çakırsoy’la birlikte ata bindi. Dişli, “Kültürümüzde yıllar öncesine dayanan ancak modern şehir hayatları yüzenden unutulmaya yüz tutmuş ata sporunu yeniden canlandırmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Gelişim çağındaki çocukların fiziksel, psikolojik ve sosyal faydaları saymakla bitmeyen Ata sporumuz olan binicilik sporunu yeniden hayata geçirmek amacıyla böyle bir proje hazırladık” dedi.

Dişli, Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibatlı olarak ilk etapta belirlenen 3 bin gönüllü öğrenciyi binicilik sporu ile buluşturduklarını kaydetti. Dişli, “Burada toplanan tüm çocuklarımızın çok istekli ve heyecanlı olduklarını görüyorum. Hepsinin bu alanda başarılı olacağına da inanıyorum. Bizim görevimiz tanıtmak ve yetenekli olan çocuklarımızın spor gelişimlerine katkı sağlamaktır” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Serik Belediye Başkanı'nın Evine Silahlı Saldırı Oldu