İzmir Büyükşehir Belediyesinin genç kadın atletleri, İstanbul’da düzenlenen ve 120 sporcunun mücadele ettiği Belediyeler Salon Atletizm Yarışması’nda şampiyon oldu.

Belediyeler Salon Atletizm Şampiyonası, İstanbul Ataköy’de yapıldı. Yarışmalara, 22 takımdan toplam 120 sporcu katıldı. Yarışmalarda, İzmir Büyükşehir Belediyesi’in kadın takımı şampiyon oldu. Salon yarışmalarında uzun atlamada İzmir Büyükşehir Belediyesporlu Medine Alper, 400 metrede ise Yasemin Zehra Börekçi birinci oldu. 1500 metrede İzmir ekibinden Gülçin Arasan ve yüksek atlamada Asya Çulhaoğlu ikinciliği elde etti.

U20 kadınlarda İzmir Büyükşehir Belediyesi 6 yarışma sonunda 52.5 puanla zirveye çıktı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 50, Gaziemir Belediyesi ise 39 puana ulaştı. Şampiyonluğu elde etmenin büyük mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren antrenör Zeynep Karabağlı, “Altyapı odaklı çalışmanın ürünlerini bu tarz şampiyonluklarla almak gerçekten büyük bir keyif. Bu başarıda pay sahibi olan tüm sporcularımı ve antrenörlerimizi kutluyorum” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  “Askıda İzmirim Kart” başlatıldı… Bu kez öğrenciler için…