Adıyaman Belediyesi ve Adıyaman Üniversitesi işbirliğinde Adıyaman’ın tarihi mekanları arasında bulunan Perre Antik Kenti’nde1.Uluslararası Perre Sanat Çalıştayı’nın açılışı yapıldı.

Perre Antik kente açılışa Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, Adıyaman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Muhammet Alagöz, Güzel sanatlar fakültesi öğrencileri ile yerli ve yabancı turistler katıldı.

1.Uluslararası Perre Sanat Çalıştayı ve Sergisi hakkında bilgi veren çalıştay koordinatörü Adıyaman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Muhammet Alagöz, Adıyaman ve tarihi yerlerinin tanıtımı amacıyla etkinliği düzenlediklerini ifade etti. Çalıştay ile güzel sanatlar fakültesi öğrencilerine çalışma ve başarılarında katkı sunmayı hedeflediklerini ifade eden Alagöz, “Gittiğim her yerde soruyorlar Adıyaman’da da mı güzel sanatlar fakültesi var. Bende anlatıyorum 3 yıldır öğrencilerimiz var. Adıyaman’da bizi fark etmeleri ve sesimizi duyurmak istedik. Bu öğrencilerimize olumlu anlamda yansıyacaktır. Adıyaman tanıtılmasına katkı sunacaktır. Sanatın bir birleştiriciliği evrenselliği göz önünde tutularak düzenlediğimiz ve her yıl tekrarlanarak geleneksel hale gelmesini istediğimiz sanat çalıştayı ile amaçlarımız var. Ülkemizi kentimizi üniversite ve bünyesinde yeni faaliyete geçen güzel sanatlar fakültemizi tanıtmak kentimizin turizm alanında kentimize katkı sunmak” dedi.

Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu ise, “Sayın belediye başkanım ve rektörümüz sayesinde bu organizasyon yapıldı. Ben hepinizin huzurunda katkı sunan herkese teşekkür ederim. İnşallah eski otogar yerini kültür merkezi ile çalıştaylarımızı orada yapacağız. Sergi salonlarımız olacak. Kadim miralarından birisi olan perre antik kentinde bu organizasyon gerçekleştirmek ayrıca bir güzel inşallah bu kadim mirası farklı bir formatta gelecek nesillere taşımak için sizlerin ortaya çıkaracağı eserleri sergilemek hususunda korumak hususunda bizde elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Facebook Yorumları