Ordu’nun Ünye ilçesinin tanıtımı için reklam filmi çekildi. Filmin galası Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla yapıldı.

Ordu’nun Ünye ilçesi için Yapımcı Selim Tuncer tarafından hazırlanan “Yeşilin Gölgesine Mavinin Ötesine” isimli reklam filminin galası yapıldı. Atakale’de yapılan galaya, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş da katıldı. İngilizce, Türkçe olmak üzere iki dilde hazırlanan, Arapça ve Farsça hazırlıkları süren ve ilçenin tanıtımına ışık tutacak olan reklam filmini değerlendiren Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’dan tam not geldi.

“Dünyanın görmesini sağlayacağız”

Bakan Kurtulmuş, Ünye’nin Karadeniz’in şehirleri arasında hatta Türkiye’nin şehirleri arasında fiziki konumu başta olmak üzere tüm güzellikleriyle çok önemli bir kent olduğunu belirtti. Bakan Kurtulmuş, “Bu güzel filmi ortaya çıkaran, emeği geçen bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Belediye Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum. Gerçekten çok güzel bir tanıtım ortaya çıkmış. Ben de Ünye doğumlu biri olarak çocukluğumu burada geçiren biri olarak bilhassa bunları izleyince çocukluğumuzdaki o güzellikleri hatırladık. Biz de hemen Kültür ve Turizm Bakanlığımızın resmi internet sayfasına filmi koyarak dünyanın görmesini sağlayacağız” dedi.

“Birçok projeyi tamamladık”

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise “Aslında 3 yıl önce bu çalışmayı planladık ancak o zaman Ünye buna hazır değildi. Biz, üç yıl içinde birçok projeyi tamamladık. Bir Kültür Yolu projesi oluşturduk. Birçok tarihi binayı restore ettik. Doğamızı, tarihimizi, kültürümüzü öne çıkarak bir reklam filmi ortaya çıkardık. Şu anda Türkçe ve İngilizce versiyonları hazırlandı. Önümüzdeki günlerde Arapça ve Farsça dillerinde de hazırlanarak tüm dünyanın bu filmi görmesi sağlanacak” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Ordu kent içi ulaşımında 'Modern Dönüşüm' yapacak