İzmir’in Kemalpaşa ile Konak belediyeleri arasında nohutlu pilav krizi yaşandı. İlçesinde Konak Belediyesinin pilav dağıttığını gören Başkan Arif Uğurlu, dağıtımı durdurdu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Kemalpaşa Belediyesinin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Yörükler Şenliği’nde nohutlu pilav krizi çıktı. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı şenlik, Dere Mesire Alanı’nda gerçekleşti. Kemalpaşa Yörükler Derneği Başkanı İsmail Savran, Konak Belediyesinden yazılı talepte bulunarak 500 kişilik nohutlu pilav istedi. Belediye de ikram aracını gönderdi. CHP İlçe Başkanı Ulviye Üreten kepçeyi eline alarak vatandaşlara pilav dağıttı. Bunu gören Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu da aracın kaldırılmasını ve ikramın durdurulmasını istedi.

“Bu araçları geri göndereceksiniz”

Üreten ile tartışma sürerken araya İzmir Büyükşehir Belediyesini temsilen törene gelen Başkanvekili CHP’li Sırrı Aydoğan girdi ve Uğurlu’dan nezaketli davranmasını istedi. Uğurlu, Dernek Başkanı Savran’a, “Biz bu etkinliği İzmir Büyükşehir Belediyesi ile yapmıyor muyuz? Ne istediyseniz verdik. İzmir Büyükşehir Belediyesi de verdi. Siz niye başka ilçe belediyelerden araç istiyorsunuz? Bu araçları geri göndereceksiniz” diye bağırdı.

CHP’liler, kendilerine yazılı talepte bulunulduğunu, istenmiyorsa aynı şekilde Yörükler’in yazılı talebiyle alandan ikram aracını çıkaracaklarını söyledi. Bu gerginlik üzerine Aydoğan tören alanını terk etti. CHP’li İlçe Başkanı, pilavın tamamını dağıttı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Çiğli'de yapılan Ahmet Taner Kışlalı Parkı törenle açıldı