AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Grup Toplantısında partisinin 20 ilin daha belediye başkan adayını açıkladı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,haftalık olağan Meclis Grup Toplantısında yerel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumartesi günü 40 belediye başkan adayını paylaştıkların anımsatarak, “20 adet büyükşehir ve il belediye başkanımızın ismini kamuoyuna açıklayacağız. Ardından MGK toplantımıza başkanlık edip değerlendirme yapıp önemli kararlar alacağız. Güney Amerika dönüşü kalan adaylarımızı, ilçe ve belde adaylarımızı açıklayacağız. 31 Mart 2019 seçimleriyle ilgili manifestomuzu önümüzdeki ay ilan edeceğiz. Her alanda Türkiye’ye adeta çağ atlattık. 2019 için de gönül belediyeciliğimizi ifade eden bir vizyonla milletimizin karşısına çıkacağız. Kim ne derse desin belediyecilik AK Parti’nin işidir” dedi.

İşte o adaylar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 20 aday şöyle: Afyonkarahisar: Mehmet Zeybek. Ankara: Mehmet Özhaseki. Balıkesir: Yücel Yılmaz. Bingöl: Erdal Arıkan. Çanakkale: Ayhan Gider. Çankırı: Hüseyin Boz. Çorum: Halil İbrahim Aşgın. Eskişehir: Burhan Sakallı. Hatay: İbrahim Güler. İzmir: Nihat Zeybekci. Karaman: Mahmut Sami Şahin. Konya: Uğur İbrahim Altay. Mardin: Mehmet Vecdi Kahraman. Muş: Feyat Asya. Sakarya: Ekrem Yüce. Sivas: Hilmi Bilgin. Tokat: Eyüp Eroğlu. Trabzon: Murat Zorluoğlu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Atatürk Kültür Merkezi'ne yapılacak proje belirlendi