Ana SayfaSeçimAK PARTİ İSTANBUL ADAYLARINI AÇIKLADI

AK PARTİ İSTANBUL ADAYLARINI AÇIKLADI

AK Parti, Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı olarak Binali Yıldırım’ın adını açıklarken, 3 ilçe de ise aday göstermeyerek MHP adaylarını destekleyecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşen kalabalık katılımlı programda AK Parti’nin İstanbul büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım olurken, İstanbul’un 36 ilçesinde AK Partili, 3’ünde ise “Cumhur ittifakı” adına MHP’li adaylarla seçime girilecek.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan tüm adayları teker teker sahneye çağırarak bizzat tanıttı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan tüm adayları teker teker sahneye çağırarak bizzat tanıttı. Erdoğan konuşmasında “İstanbul için yeni bir dönem başlıyor.” diyerek, 31 Mart Seçimlerinin önemine de vurgu yaptı.

“Şimdi İstanbul yeni bir yol ayrımında, yeni bir tercih aşamasında. İnşallah İstanbul 31 Mart 2019 akşamı, kendisini sakinlerinin her yerde güldüğü bir şehir olarak geleceğe taşıyacak belediye başkanlarını seçecek. AK Parti olarak tüm benliğini İstanbul’a adamış adaylarla yola çıkacağız. 

İnşallah 31 Mart’ta milletimizden alacağımız güçlü destekle hizmet siyasetimizi yükseltecek ve ileri taşıyacağız.” diyen Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

İstanbul büyükşehir ve ilçe adaylarımız, AK Parti’nin her ferdi gibi hizmet siyasetiyle gece gündüz hemşehrilerimizin hizmetinde olacaktır. İstanbul güzel olduğu kadar, nazlı bir şehirdir. Asla ihmale gelmez. Mesela şehircilik ihmale gelmez. Mesela hizmette ihmale gelmez. İhmal edersek sokakları çöpten, Haliç’i kokudan geçilmez. Biz İstanbul’a hep layık olduğu şekilde muamele etme çabasında olduk. 1994’te aldığımızda karşımızda öyle sahipsiz bırakılmış bir şehir vardı ki, yüreğimiz cız etti. Bu süreçte gördük ki, İstanbul için en büyük doğal tehdit depremse, en büyük siyasi tehdit de CHP zihniyetidir. CHP zihniyeti ne zaman bu şehrin başına musallat olmuşsa, İstanbul acı çekmiş, kıvranmıştır. İdeolojik olarak bu partiye oy verenler dışında, CHP’nin İstanbul’a hizmet sunabileceğine inanmadığı için o zihniyeti bu şehre bir daha yaklaştırmadı.

Erdoğan yeniden aday gösterilmeyen belediye başkanları için de şunları söyledi:

Herkes ilanihaye belediye başkanı olarak kalacak değil. Bu makamlar geçici. Bundan sonraki süreçte de bu makamlarda değişikliğe uğrayan kardeşlerim biliyorlar ki bu bir davadır.

YILDIRIM: BİNALİ YILDIRIM’I BİNALİ YILDIRIM YAPAN İSTANBUL’DUR

Gerçekleşen törende bir konuşma yapan TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, hayatında İstanbul’un yerinin çok büyük olduğunu vurgulayarak sözlerine başladı. Yıldırım, ülke için, İstanbul için çok çalıştıklarını, bu şehre halen hizmet borcu olduğunu ifade etti. Yıldırım’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Erzincan’ın Refahiye İlçesinden çıkıp geldim. İstanbul’da okudum. Burada aile kurdum. Bu şehirde halkıma hizmet ettim. Bu şehirden ilk kez milletvekili oldum. Ben İstanbul’da Binali Yıldırım oldum. Denize aşığım. Bu sebeple yine bu şehirde denizcilik tahsili yaptım. Bu kente, bu masmavi denize tuz tanesi kadar faydam olduysa bunun için rabbime şükrediyorum.

Yıldırım, kendisi için hazırlanan videoyu izlerken duygusal anlar yaşadı.

Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, İstanbul Havalimanı gibi birçok dev projeye başladık, teker teker açıldılar. Sevgili İstanbullular, İstanbul’a hizmet biter mi? İstanbullu’ya hizmet biter mi? Bitmez. Benim bu güzel şehre daha fazla hizmet borcum var. Her gün metrobüsle ekmeğinin peşine düşen kardeşime borcum var. Her sabah okul yoluna çıkan çocuklara, gençlere borcum var. Hem çalışan, hem de evini düzen içinde tutan analara borcum var. Hayatını bu vatana adamış yaşlılara borcum var. En güzel şeyleri hak eden gazilere, engellilere, hastalara borcum var. Aday arkadaşlarımla, ekip arkadaşlarımla beraber şimdi bu borcu ödemeye geliyorum.

AK PARTİ İSTANBUL ADAYLARI


Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım dışında ilçe başkan adayları şunlar.

Adalar: Özlem Öztekin Vural

Arnavutköy: Ahmet Haşimi Baltacı

Ataşehir: İsmail Erdem

Avcılar: İbrahim Ulusoy

Bağcılar: Lokman Çağrıcı

Bahçelievler: Hakan Bahadır

Bakırköy: Mehmet Umur

Başakşehir: Yasin Kartoğlu

Bayrampaşa: Atilla Aydıner

Beykoz: Murat Aydın

Beylikdüzü: Mustafa Necati Işık

Beyoğlu: Haydar Ali Yıldız

Büyükçekmece: Mevlüt Uysal

Çatalca: Mesut Üner

Çekmeköy: Ahmet Poyraz

Esenler: Mehmet Tevfik Göksu

Esenyurt: Azmi Ekinci

Eyüpsultan: Deniz Köken

Fatih: Ergün Turan

Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta

Güngören: Bünyamin Demir

Kadıköy: Özgül Özkan Yavuz

Kağıthane: Mevlüt Öztekin

Kartal: Ebubekir Taşyürek

Küçükçekmece: Temel Karadeniz

Pendik: Ahmet Cin

Sancaktepe: Şeyma Döğücü

Sarıyer: Salih Bayraktar

Sultanbeyli: Hüseyin Keskin

Sultangazi: Abdurrahman Dursun

Şile: İlhan Ocaklı

Tuzla: Şadi Yazıcı

Şişli: Nihal Yıldırım

Ümraniye: İsmet Yıldırım

Üsküdar: Hilmi Türkmen

Zeytinburnu: Ömer Arısoy

Ak Parti üç ilçe’de ise MHP adaylarını destekleyecek.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar