AK Parti Konyaaltı İlçe Teşkilatı, kamuya ait park alanının bir site alanına dahil edildiği iddiasıyla, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek hakkında suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Mehmet Rifat Durukan, Antalya Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Durukan, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek hakkında suç duyusunda bulunma amaçlarını anlattı. Durukan, 50 gün önce Konyaaaltı sahilinde Oriza Park Sitesi’nin önünde kamuya ait alanın site içerisine dahil edildiğini belirtti. Durukan, site duvarlarıyla çevrilerek, kamu yararının ihlal edildiğiyle ilgili bir tespitlerinin bulunduğunu söyledi.

Durukan, konuyla ilgili muhatapların açıklama yapması için 50 gündür beklediklerini belirtti. Durukan, “Konyaaltı Belediyesinin bununla ilgili bir açıklaması, bir çalışması veya oranın düzeltilmesi ile ilgili bir eylemin olmadığını görüyoruz. Bu çerçevede bu konuyla alakalı suç duyurusunda bulunma kararı aldık” dedi.

Meclis üyeleriyle yaptıkları çalışmalar neticesinde konunun düzeltilmediğini ve kamuya ait alanla ilgili vatandaşın mağduriyetin de giderilmediğini aktaran Durukan, bugün Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek hakkında suç duyusunda bulunacaklarını kaydetti. Açıklamadan sonra Durukan ve beraberindekiler, konuyla ilgili şikayet dilekçelerini Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kırkpınar'da başpehlivan 46 bin TL ödül alacak