Mersin, 22-23 Eylül tarihleri arasında Tarihi Kentler Birliği (TKB) toplantısına ev sahipliği yapacak.

Tarihi Kentler Birliği, 2017 Yılı 2. Olağan Meclis Toplantısı 22-23 Eylül tarihlerinde Mersin’de yapılacak. Toplantıya, Türkiye’nin her bölgesinden gelecek olan belediye başkanları ve meclis üyeleri katılacak. Toplantı, Mersin Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Toplantının ilk gününde, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Tarihi Kentler Birliği Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın yanı sıra birçok akademisyen de yer alacak. Toplantının ikinci gününde “2018’e Doğru Kültürel Mirasa Bütüncül Bakış ve Mersin Örneği” konulu panel düzenlenecek. Oturum başkanlığını Samsun Büyükşehir Belediye ve Birlik Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yapacak. Toplantıda, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın “Mersin Bütününde Kültürel Miras Öncelikli Tasarımlar ve Uygulamalar” konulu sunumu yer alacak. Ayrıca Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı Şehir Plancısı Esra Karataş’ın “Çukurova Bölgesinde Rota Çalışmaları ve Yeni İşbirlikleri” adlı panel verecek.

Toplantı ile ilgili genel değerlendirmeleri Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı Başkanı ve Birliğin Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen yapacak. Toplantının kapanış konuşmalarını ise Birlik Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yapacak. Tarihi Kentler Birliği Toplantısı, misafirlerin Kent İnceleme Gezisi adı altında Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Arkeoloji Müzesi, Tarihi Tarsus Evleri ve Hz. Danyal Peygamberin kabrini gezmesi ile son bulacak.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mersin Büyükşehir Belediyesi toplu taşımaya ilgiyi arttırdı